Серед закаток на зиму найчастіше зустрічаються рецепти з огірками та помідорами, однак не варто обходити стороною і інші овочі. Наприклад, кабачки. У маринованому вигляді їх можна подавати як закуску, додатковий інгредієнт в салат або овочеве рагу. Смак загорнених кабачків не надто яскраво виражений: вони не надто гострі або пряні, але при цьому досить смачні і соковиті. Любителі різних видів консервацій вже давно користуються рецептами закаток кабачків. Можливо, їх закочують не в таких великих кількостях, як інші овочі. Але це виключно справа смаку. Напевно, сім’я гідно оцінить такий експеримент: кабачки з лимонною кислотою на зиму. Адже взимку часто не вистачає літньо-осіннього різноманітності фруктів і овочів.
Кабачки з лимонною кислотою на зиму
рецепт кабачків без оцту
Мариновані кабачки закочуються без оцту і стерилізації. Для консервування вам буде потрібно кілька кабачків. Залежно від їх розміру кількість може варіюватися, закочувати можна в банках будь-якого обсягу. Якщо використовувати молоді кабачки, то шкірку знімати не потрібно, вона ще досить еластична і м’яка. А ось з великих дозрів овочів потрібно зрізати скоринку.
У рецепті кабачків нічого очікувати використаний оцет, однак наявність кислоти для консервації обов’язково, оскільки саме цей інгредієнт відповідає за збереження овочів протягом довгого часу, до того ж оцет, як і лимонна кислота, надають особливого смаку закатку. Великої різниці в смаку, якщо не використовувати більш звичний оцет, немає. А деяким навіть така заміна подобається більше.
Цей рецепт заготовки кабачків без оцту не вимагає стерилізації банок, досить лише ретельно вимити ємність з содою і прокип’ятити залізну кришку. Навіть при відсутності повної стерилізації банку з кабачками або цукіні буде довго зберігатися в підвалі і не зіпсується.
Складові:
- пара кабачків,
- 1/2 чайної ложки лимонної кислоти,
- 2 зубчики часнику,
- 1 столова ложка цукру,
- 1 столова ложка солі,
- 4 горошинки запашного перцю.
Свіжа зелень на вибір: петрушка, базилік, кріп. Останній підійде навіть у вигляді парасольок або сухий.
Процес приготування:
На дно банки необхідно помістити найароматніші інгредієнти: часник, перець і зелень. Якщо ви вирішили використовувати більше часнику, то маленькі зубчики годі й нарізати, а в інших випадках потрібно подрібнити ножем на не надто дрібні шматочки. Зелень можна просто порвати руками.
Далі в банку укладаються самі кабачки. Спосіб нарізки можна вибрати будь-який, який вам подобається. Можна використовувати відразу декілька видів нарізки: кружечки і брусочки, наприклад. Овочі повинні заповнити весь обсяг банки, але залишити вільне місце у горлечка, так як овочі повинні бути повністю покриті маринадом.
Маринад для кабачків готується в кілька етапів. Спочатку банку з овочами заливається окропом доверху, після чого накривається залізною кришкою. У такому вигляді майбутню консервацію залишають на 20 хвилин, щоб овочі прогрілися і пустили трохи соку.
Для наступного етапу необхідно злити рідину з банки в каструлю. Щоб овочі не випадали, використовуйте спеціальну насадку-ситечко або зробіть її самостійно зі звичайної гумової кришки, проколів в ній пару дірочок. Після того, як зіллє розсіл, прикрийте банку кришкою. Розсіл повторно кип’ятиться і заливається в банку ще на 15 хвилин. Цю процедуру без змін потрібно повторити 2 рази.
У 3 раз переливати розсіл в каструлю потрібно прокип’ятивши його з додаванням солі і цукру. А в банку з кабачками насипається лимонна кислота. Як тільки маринад закипить, він переливається в ємність з кабачками і відразу ж закручується. Після чого відправляється. як і будь-яка інша консервація кришкою вниз під плед або ковдру. Після охолодження кабачки без стерилізації переміщаються на зиму в підвал або комору.
Кабачки на зиму готувала Ольга Кікляр