Заготовки на зиму

Помідори з виноградом

Фрукти і ягоди рідко солять або маринують, так як набагато легше підкреслити солодкість цих продуктів додатковим цукром. Трохи частіше використовуються солодкі і соковиті плоди при гасінні, в основному для того, щоб надати готовому блюду апетитний і інтригуючий аромат. Хоча ідея з маринуванням винограду може здатися дивною, варто згадати про те, що подібна консервація буде виглядати дуже красиво і оригінально в банку, а кисло-солодкий смак винограду надасть заготівлі неповторний аромат, який буде збивати з пантелику. Дрібні помідори черрі ідеально підходять для маринування в маленьких банках, вони швидко просочуються розсолом і відмінно тримають форму протягом усього терміну зберігання засолювання. Помідори з виноградом стануть не тільки закускою, а й прикрасою різних блюд, яке можна порівняти з дорогими ресторанами.

Помідори з виноградом на зиму

Помідори з виноградом

рецепт консервованих помідорів з виноградом

Перед тим, як почати готувати продукти до маринування, необхідно промити і висушити банки, прокип’ятити металеві кришки. Закочувати помідори черрі найкраще в скляній тарі об’ємом 1-2 літри. Повторної стерилізації перед закручуванням не буде, так як інгредієнтів не потрібно значна термічна обробка, вона може лише злегка зіпсувати зовнішній вигляд міцних помідор і винограду.

Також під час приготування можна використовувати свіжу зелень: петрушку, кріп, базилік, естрагон. Зелень використовується для прикраси, тому дрібно нарізати її не потрібно.

Складові:

Помідори з виноградом інгредієнти

  • помідори черрі – в залежності від того, скільки плодів поміститься в банку, так як маринад розраховується з кількості води, а не овочів;
  • виноград – також опціонально; вибирати виноград можна будь-який, але краще всього зупинитися на сортах без кісточок;
  • 1-2 штуки солодкого болгарського перцю, використовуватися буде в основному у вигляді прикраси.
  • 5 горошин чорного перцю;
  • 5 горошин запашного перцю;
  • 2 зубчики часнику;
  • 1 лавровий лист;
  • 3/4 чайної ложки оцту (есенція 70%).

Для маринаду на 1 літр води:

  • 4 столові ложки цукру.
  • 1 столова ложка крупної солі.

Процес приготування:

На дно вимитих банок викладаються спеції: чорний і запашний перець, лавровий лист, зелень. Також необхідно на дно банки відправити часник. Хоча в більшості консервації помідорів і огірків часник відправляється в банку у вигляді цілісного очищеного зубчики, в даному випадку такий підхід не дасть потрібного результату. Часник повинен буде максимально швидко виділити свій сік, тому його необхідно досить дрібно нарізати. Бажано не перемелювати часник в кашу, так як від цього розсіл може злегка помутніти, тонкі пластинки підійдуть більше.

Після спецій на дно банки викладаються в один шар вимиті і просушені помідори черрі. Виноград теж вимитий, відокремлений від плодоніжок і просушений повинен заповнити більшість присвятив в закрутки, тому овочі викладаються шарами.

Також, щоб відокремити один шар від іншого, поверх помідорового ряду викладається болгарський перець. Болгарський перець миється, з нього видаляється серцевина, після чого він нарізається кільцями. Ці кільця і ​​викладаються поверх кожного помідорно-виноградного шару.

Заповнену доверху банку заливають окропом, накривають кришкою і залишають на 15-20 хвилин. Потім розсіл зливається в каструлю, доводиться до кипіння і знову заливається в помідори з виноградом на 20 хвилин. І тільки після другого заходу на основі води двічі зібрала сік з компонентів готується маринад.

У злиту в каструлю воду додається цукор і сіль. Розсіл розмішується до повного розчинення кристалів і після закипання розливається по банках. Окремо в кожну банку слідом за маринадом вливається неповна чайна ложка оцтової есенції.

Відразу після цього банки щільно закриваються простерилізованих кришками, перевертаються і відправляються під плед на добу. Щоб різниця температур всередині банки і зовні не позначилася на цілісності тари, перші кілька годин необхідно тримати консервації прикритими пледом або ковдрою.

Помідори з виноградом маринад

Хоча маринуються помідори з виноградом досить швидко, рекомендується знімати першу пробу не раніше, ніж через 2 тижні, коли консервовані плоди досить настоятися.

Помідори з виноградом на зиму

Помідори з виноградом на зиму: рецепт з фото від Надії гоїв.