Пророщена пшениця – продукт давно поширений серед тих, хто стежить за своїм здоров’ям і фігурою. Вона багата вітамінами, мікроелементами і є природним джерелом білка. У паростках пророщених зерен містяться залізо, цинк, кремній, магній, селен, мідь, калій, хром, йод, а так само вітаміни В, Д, Е, Р, С.
Користь пророщеної пшениці в тому, що при пророщування зерен руйнуються речовини заважають засвоєнню кальцію, магнію, цинку. Паростки пшениці підвищують імунітет, виводять з організму холестерин і шкідливі речовини, усувають ламкість нігтів і випадання волосся. Корисна пшениця для серцево-судинної системи, а ще вона допомагає знизити артеріальний тиск.
Але, як і будь-який продукт, пророщена пшениця має не тільки користь, але і шкоду. Її не можна вживати при хронічних захворюваннях шлунка і кишечника, при виразці шлунка, при алергії на глютен. Не можна давати паростки пшениці і дітям до дванадцяти років.
Звичайно ж, потрібно уважно поставитися до вибору зерен. Я вважаю за краще перевірене зерно, спеціально призначене для пророщування. Його можна купити в магазині або в аптеці.
Багатьом здається, що є пророщену пшеницю абсолютно несмачно. Але це тільки тому випадку, якщо не правильно її готувати. Її зовсім не обов’язково вживати в чистому вигляді. Рецепти страв з пророщеної пшениці вельми різноманітні, з пророщених зернами готують смачні каші, сніданки, салати, котлети, кисіль, печиво, пшеничне молочко і багато чого ще.
Корисний салат з пророщеною пшеницею
Салати з пшеницею можна робити як солодкі: з фруктами, сухофруктами і медом, так і несолодкі – з овочами, яйцем і зеленню. Варто тільки пам’ятати, що пророщена пшениця погано сумісна з молочними продуктами. З медом її теж не рекомендується вживати довгий час, може з’явитися алергічна реакція. І ще не їжте зерна пшениці на ніч, її буде важко переварити шлунку. Краще їсти пшеницю на сніданок, щоб отримати енергії на цілий день!
Добова доза становить 2-3 столові ложки пророщених зерен. Цього цілком достатньо, щоб приготувати смачний, ситний і корисний весняний салат з вітамінами.
Складові:
- 2-3 ст. л. пророщеної пшениці,
- 1 свіжий огірок,
- 1/2 солодкого болгарського перцю,
- пучок зелені (кріп, петрушка, любисток, цибулю – за бажанням),
- 2 ст. л. сметани або кислого молока.
Процес приготування:
Для початку розповім, як отримати головний компонент салату – пророщену пшеницю. Я купую в супермаркеті пакет спеціальної пшениці для пророщування. З ранку беру 3 столові ложки зерен, промиваю, заливаю водою. Мисочку накриваю кришкою і залишаю зерна до вечора. Виходить десь на 11-12 годин. Увечері воду зливаю, а пшеницю ще раз промиваю. Вологі зерна залишаю до ранку. За ніч повинні з’явитися паростки. Оптимальна їх довжина 1-3 мм. Перед вживанням я акуратно ще раз промиваю зерна.
Для весняного салату нам потрібно все овочі порізати однаковими кубиками. Змішати з пророщеною пшеницею, посолити і заправити сметаною. Акуратно перемішати.
Є рекомендується відразу, щоб отримати максимум корисних речовин.
Це так скажемо найшвидший і простий варіант салату. Якщо Вам хочеться додати салату більш виражений смак, то можна зробити дуже поживну і корисну заправку з авокадо.
Для цього м’якоть авокадо потрібно збити в блендері разом з 1 чайною ложкою лимонного соку, зеленню і 1 столовою ложкою оливкової олії.
Отриманою заправкою заправити наш вітамінний салат з пророщених паростками пшениці.
Приємного вам апетиту і хороших рецептів!