Самса з листкового тіста
Самса – це узбецькі пиріжки трикутної, чотирикутної або круглої форми, які готують з листкового або ж прісного тіста. В якості начинки дуже часто використовують м’ясний фарш або рубане м’ясо, картопля або гарбуз. У сучасній кулінарії широке поширення отримав ще один вид самси – самса з сиром або сиром, досить смачно і ароматно.
Такі пиріжки з різною начинкою можуть виступати в якості основного блюда або як доповнення до других страв в якості закуски.
Дуже важливо при приготуванні самси звернути увагу на начинку, ніж соковитіше ви її зробите, тим надалі соковитіше і смачніше у вас вийде готова самса. Сьогодні на нашому столі самса з листкового тіста з начинкою м’ясного фаршу і гарбуза. Так як готувати листкове тісто я ще поки не навчилася, здобуваю його в найближчій кулінарії, вже перевіреної. Та й готове тісто значно економить ваш час і сили.
Для начинки я використовувала змішаний м’ясний фарш – яловичина + свинина, а інгредієнтами, що роблять самсу соковитою – були гарбуз і ріпчасту цибулю. Саме вони і надали соковитість готовим пиріжків. Гарбуз я використовувала заморожену, так як час публікації рецепта – не сезон поки ще для свіжої тиковкі. У сезон найкраще використовувати для самси свіжу гарбуз, в свіжому вигляді вона дуже ароматна, в порівнянні з замороженим продуктом.
Самса з листкового тіста
рецепт приготування з м’ясом і гарбузом
Отже, приступимо. З підлозі кілограма листкового тіста у мене вийшло 9 великих самсушек.
Для того щоб приготувати листкову самсу з начинкою з м’ясного фаршу і гарбуза вам будуть потрібні наступні інгредієнти:
Складові:
- Готове листкове тісто – 500 грам,
- М’ясний фарш (змішаний) – 500 грам,
- Гарбуз (заморожена) – 300 грам,
- Лук (великий) – 2 головки,
- Сіль і спеції за смаком,
- Мак для посипання,
- Яєчний білок для змазування самси.
Процес приготування:
М’ясний фарш перекладаємо в глибоку миску. Я не дуже люблю яловичий фарш, але так як свинина була надто жирною, довелося розбавити свинячий фарш більш пісної яловичиною, ви, ж можете використовувати м’ясо виходячи зі своїх переваг, наприклад, прекрасна самса виходить з баранини, рубаною курячої грудки, індички.
М’якоть гарбуза слід трохи розморозити, якщо використовуєте заморожений продукт, потім порізати дрібними кубиками. Відправляємо гарбуз в миску з м’ясним фаршем.
Ріпчасту цибулю очищуємо, промиваємо і рубаємо дрібними кубиками, потім відправляємо в чашку з фаршем.
Додаємо за смаком спеції і сіль. В якості спецій я використовувала: червоний пекучий перець, суміш пряних трав і універсальну приправу (коріння і зелень).
Начинку для самси потрібно ретельно перемішати, навіть можна злегка відбити, піднімаючи на невелику відстань від столу або з чашки і човгаючи фарш в глибоку ємність. Але не прикладайте особливо зусиль, інакше ви ризикуєте «зіпсувати» ваші стіни на кухні. Накриваємо фарш кришкою і прибираємо на півгодини в холодильник для відпочинку.
В цей час займемося підготовкою тесту. Читала, що листкове тісто не рекомендують розгортати качалкою, а потрібно його розтягувати руками. Але у мене це не вийшло, воно почало все рватися, саме тому я взяла рідну для мене дерев’яну качалку і розкачати листкове тісто в тонкий пласт, приблизно товщиною 0,5 см.
Потім пласт тесту потрібно розрізати на рівні квадрати, у мене вийшло 9 штук.
Дістаємо з холодильника м’ясний фарш і за допомогою ложки викладаємо на кожен квадрат листкового тіста начинку (1 – 2 ст. Ложки).
З’єднуємо два протилежних кута квадрата, міцно скріплюємо їх.
Потім також чинимо і з двома що залишилися куточками. Ретельно скріплюємо кути між собою.
Потім закріплюємо «шви», закріплюйте ретельніше, щоб весь сік залишився всередині самси, і щоб вона була соковитою. У мене деякі шви розійшлися, що дуже шкода …
В результаті у нас вийшла самса з листкового тіста з чотирма кутами, але ви можете зробити класичний варіант – трикутну самсу. Хоча хтось робить і круглі пиріжки, але це вже і в правду пиріжки виходять.
Перед випіканням самси потрібно застелити деко пекарської папером, але не змащуйте його, як зробила я, інакше низ самси вийде дуже жирним. Потім викладаємо підготовлену самсу з листкового тіста на деко і змащуємо кожну злегка збитим яєчним білком. Я посипала кілька пиріжків маком, в ідеалі це має бути кунжут, але у мене був тільки мак.
Відправляємо деко з самсою в попередньо розігріту до 200 ° градусів духовку на 30 – 35 хвилин. Тут моя духовка трохи мене підвела і самса вийшла злегка блідувато, але її смак від цього не постраждав, в чому мене переконала порожня тарілка після вечірнього застілля.
Періодично перевіряємо готовність самси, це видно по її зовнішньому вигляду, тісто стає більш повітряним.
Готову самсу з м’ясним фаршем і гарбузом викладаємо на блюдо і відразу ж подаємо на стіл з чашкою гарячого чаю або з молоком, як любить мій чоловік. Самсу краще вживати в гарячому вигляді, так можна відчути всі аромати і соковитість цієї випічки, що для мене важливіше всього в цій страві.
Приємного вам апетиту!
Можливо, вам буде ще буде цікавий рецепт смачних домашніх чебуреків:
Як приготувати чебуреки – >>