Про цибулинні господині згадують тільки ближче до свята Пасхи, адже це натуральний барвник, завдяки якому можна надати яйцям красивий червоно-бордовий колір. На відміну від хімічних барвників, цей абсолютно нешкідливий, його простіше використовувати і він практично нічого не коштує. Однак цибулиння годиться не тільки для фарбування яєць, так що не варто поспішати і викидати її. Домашня солона скумбрія в цибулинні також частково вбирає в себе червоний пігмент, тому риба стає красивого жовтуватого відтінку, який швидше нагадує копчені продукти. Для того щоб колір став ще більш насиченим в розсіл додають чайну заварку. Такі барвники не тільки надають рибі копчений колір, але і впливають на її смакові якості. Так, солона скумбрія в чаї виходить більш ніжною, добре поєднується з різними стравами та салатами, найчастіше подається з нарізаним кружечками ріпчастою цибулею. Готується така солона риба 3 дня. Сьогоднішній покроковий фото рецепт як раз про це.
Скумбрія солона в цибулинні
скумбрія солона в заварці рецепт
Замість свіжозамороженої скумбрії можна використовувати свіжу оселедець. Перед приготуванням риба розморожується, чиститься, видаляються нутрощі, відрізається голова. Тушку слід промити в проточній воді. Розморожувати слід в холодильнику, на нижній полиці, де температура найбільш оптимальна. При розморожуванні при кімнатній температурі або, ще гірше, в мікрохвильовці, риба втрачає свої смакові якості, змінюється структура м’якоті, процес засолювання з такою рибою зазвичай дає погані результати.
Ароматизатори в чайній заварці зі смаком бергамоту або лісових ягід будуть виразно заважати, адже чай в основному використовується для додання кольору. Використовувати пакетики чаю зручніше, ніж суху заварку розсипом, таку заварку зручніше дістати з розсолу.
Складові:
- 3 середніх скумбрії,
- 3 столові ложки солі,
- 1 1/2 столові ложки цукру,
- 2 пакетики чорного чаю без домішок або 2 ложки заварки,
- 4-5 жмень цибулиння,
- лавровий лист – за бажанням,
- 1200 мл води.
Процес приготування:
В першу чергу готується розсіл для засолювання риби. У воду відразу кладуться сіль, цукор, цибулиння, чайні пакетики. Не забудьте зняти картонні бирки з пакетованого чаю. Все це ставиться на плиту і доводиться до кипіння.
Якщо використовуємо суху заварку – беремо її 2 ложки. Трохи яскравіше смак додасть солоної риби маринад з лавровим листом. Спробуйте приготувати в різних варіантах. Отриманий розсіл повинен охолонути перед тим, як ви заллєте їм рибу. Його потрібно буде процідити. Маринад і скумбрія повинні бути приблизно однієї температури.
Солити рибу зручно в скляній банці або пластиковій пляшці без горлечка. Можна використовувати скляні лоточки. Ємність повинна бути такою, щоб вмістити в себе випотрошену скумбрію, а маринад повинен повністю покрити її. Далі цебер з маринадом і рибою ставлять в прохолодне темне місце і залишають на 3 доби. Періодично стан риби перевіряється, вона перевертається, щоб не було некрасивих «пролежнів», які погано забарвилися.
3 дні – достатній термін для повного Просолов риби, вона готова до вживання. Зберігати солону рибу найкраще в скляній банці в прохолодному місці. Найчастіше такий продукт довго не затримується, ви в цьому переконаєтеся самі.
Помилково «копчена» скумбрія в чаї потім нарізається шматочками, посипається з ріпчастою цибулею, який можна попередньо замаринувати в оцті або лимонному соці.
Смачного!
Як солити смачну скумбрію в домашніх умовах розповіла Світлана Кисловская