Заготовки на зиму

Соус зі слив

Якщо хочете, щоб навіть взимку ваше меню було різноманітним і багатим вітамінами, то приготуйте сливовий соус взапас. Зробити це зовсім нескладно. В даному рецепті описується приготування дуже смачного сливового соусу, який стане прекрасним доповненням до різних страв в будь-який час року. За смаком він островатий, з приємною кислинкою і апетитно ароматний.

Соус зі слив «А-ля Ткемалі»

Соус зі слив на зиму

Грузія – країна багата своїми традиціями, зокрема в сфері кулінарії. Де ще ви знайдете таку різноманітність ароматних і смачних соусів. М’ясні страви, доповнені соусом, сприймаються зовсім по-іншому, крім того корисні заправки допомагають шлунку впоратися з важкою їжею. Один з найзнаменитіших і улюблених соусів – ткемалі.

Якщо ви раніше його не пробували і вам запропонують дегустацію, чи відразу здогадаєтеся, що основним компонентом є слива. Грузини готують свій традиційний соус з особливого сорту слив – «ткемалі», простіше кажучи, з аличі.
Варіацій приготування цього соусу чимало, можна експериментувати не тільки з сортами слив, але навіть замінювати їх на агрус або смородину. А також додавати різноманітні ароматні трави. У класичному варіанті в нього додається спеціальна болотна м’ята, деякі, господині додають саму звичайну. До речі, соус подається не тільки до м’яса, він чудово доповнює рибні блюда і гарніри, а також смаколики, приготовані на грилі.

Спробуємо приготувати соус до м’яса зі слив доступних в нашій смузі. Вийде він не менш смачним, повірте!

Соус зі слив рецепт

Складові:

  • сливи без кісточок – 1.2 кг;
  • часник 5-6 зубків;
  • корінь імбиру 3-4 см (натирається на тертці);
  • кислі яблокі- 2шт .;
  • гіркий перець – 1 стручок;
  • цукровий пісок-3 ст. л .;
  • оцтова есенція – 2 ч. л .;
  • сіль-1 ч. л.

Процес приготування:

Зливи промийте, підсушіть, видаліть кісточки. Яблука помийте, видаліть серцевину з насінням, можна почистити шкірку.

Пропустіть через м’ясорубку з дрібно гратчастої насадкою або подрібніть в блендері сливи, зубчики часнику, яблука і гострий перець.

Корінь імбиру сполосніть, зніміть шкірку і натріть на дрібній тертці. Додайте в сливове пюре натертий імбир, цукровий пісок і оцет, посоліть.

Варіть, не закриваючи кришкою, періодично помішуючи, протягом 20 хвилин, щоб випарувалася зайва волога і сливовий соус загус.

Банки і кришки заздалегідь простерилизуйте, розлийте соус і закатати. Для заготівлі зі слив краще вибирати найменші баночки, щоб соус під час застілля був використаний відразу.

Поради:

Рівень гостроти корегуйте за бажанням, зменшуючи або збільшуючи кількість гіркого перцю. Стручковий червоний перець можна замінити меленим, якщо свіжого під рукою не виявилося. Щоб смак став більш багатогранним можна додати трохи подрібненої кінзи, базиліка, селери, кропу, кмину, шафрану або м’яти.

Також можна коригувати кислоту. Залежно від того, який сорт слив ви будете використовувати, і наскільки вони будуть стиглими, будуть різнитися і смакові якості соусу. Якщо занадто кисла заправка вам не до вподоби, готуйте соус з досить стиглих слив або збільште кількість цукру. Хоча аси з приготування ткемалі заявляють, що сливовий соус потрібно готувати тільки з кислих сортів.

Обов’язково спробуйте приготувати в домашніх умовах смачний сливовий соус, він буде незамінним доповненням до м’ясних страв і гарнірів!

Рецептом смачною заготовки на зиму поділилася моя мама.

Приємного апетиту і хороших рецептів!

Можливо, вам сподобається рецепт домашнього кетчупу з помідорів і яблук:

Кетчуп на зиму домашній Як зробити домашній кетчуп – >>