Рецепт ткемалі



Процес приготування кислого пряного соусу ткемалі з аличі зовсім не складний. Єдиною проблемою може здатися тільки придбання основної сировини, необхідного для цього. За класичним грузинськими рецептами цей соус готується з недостиглої аличі. Найкраще підходять вже досить великі плоди, що втратили темно-зелене забарвлення, властиву зав’язі – зеленці, але ще не почали купувати жовту або червоне забарвлення характерну для конкретного сорту. У Грузії, в стані такої стиглості такі плоди продають на базарах. Як і соус їх називають «ткемалі». Крім аличі в рецепт ткемалі знадобиться вода, часник, пряні свіжі і сухі трави.

рецепт ткемалі

ткемалі рецепт

Готовий домашній соус ткемалі подають до різноманітних м’ясних страв. Він відмінно поєднується з шашликом, будь-яким вареним або запеченим м’ясом. Навіть звична жірновато ковбаса, намазана тонким шаром ткемалі, стає смачніше. Кислота цього соусу допомагає перетравлювати важку для травлення їжу, жирне м’ясо. Застосовується ткемалевий соус і для приготування інших страв. Додавання невеликої кількості його в харчо в кінці готування допомагає перетворенню цього супу в справжній традиційний варіант грузинського харчо.

покроковий рецепт приготування ткемалі із зеленої аличі

Складові:

ткемалі інгредієнти

  • зелена алича,
  • часник,
  • зелень свіжа і сушена,
  • вода

Процес приготування:

Свіжозірвану зелену аличу миють і бланшують.

Зелена алича

Трохи припущені в киплячій воді ткемалі буде легше розминати. Для цього її виймають з окропу в друшляк.

Алича в окропі

При перетирання через дірочки друшляка проходить тільки м’яка аличевий маса, кісточки залишаються всередині.

Перетерти аличу в друшляку

Пюре, з якого видалені кісточки готове до подальшої обробки.

Пюре із зеленої аличі

Тепер в нього пора додати шматочки свіжої зелені і, щоб готовий соус не зіпсувався, прогріти. В цей ткемалевий соус були покришити листочки червоного базиліка, петрушки, фенхеля, м’яти і кропу. Після недовгого кип’ятіння зелень уварюється.

Свіжа зелень в ткемалевий соус

В цьому випадку зелене забарвлення соусу змінилася червоним кольором від того, що при прогріванні вивільнилися антоціани, що відповідають за колір червоного базиліка. Якщо не застосовувати такі яскраві листя, відтінок соусу залишиться колишнім, зеленуватим. У майже готовий соус потрібно додати сухі прянощі і подрібнений часник.

Прянощі часник в соус з ткемалі

Як приготувати ткемалі в домашніх умовах розповіла Анна Melissa, рецепт і фото автора