Стрілки часнику на зиму



Мариновані стрілки часнику дуже незвичайне блюдо, яким можна здивувати своїх рідних. На смак ця закуска виходить кисло-солодкого і хрусткою, як солоні огірки. Для тих, хто раніше не стикався з подібним делікатесом, в перший раз рекомендується закрити не більш як 2 літрових або півлітрових банок, щоб оцінити всі достоїнства і недоліки цієї страви.

Зовнішній вигляд маринованих часниковий стрілок нагадує спаржу: зелені довгасті циліндрики, які для зручності ріжуться на стручки по 2-3см. Готується дана консервація досить швидко і, як правило, при зберіганні не виникає ніяких проблем. В даному рецепті все інгредієнти вказуються в розрахунку на 1 літрову банку. Отже, маринуємо стрілки часнику на зиму.

Стрілки часнику на зиму

Стрілки часнику на зиму

рецепт маринованих часниковий стрілок

У магазині або на ринку основний інгредієнт не купиш, оскільки він вважається відходом виробництва і фактично ніде не використовується, тому рецепт цей доступний тільки тим, у кого є власний город з грядкою під часник. Стрілки потрібні свіжозрізані. Точної ваговій пропорції немає, але стрілки повинні повністю заповнити обрану для консервації тару.

За бажанням можна додати і інші спеції, які ви використовуєте у всіх закачування.

Складові:

  • часникові стрілки,
  • 100г столового оцту (9%);
  • 50г цукру;
  • 50г солі;
  • лавровий лист,
  • 5-6 горошин чорного перцю,
  • бутон гвоздики,
  • дрібно нарізану часник.

Процес приготування:

На першому етапі необхідно підготувати банки: помити, простерилізувати, залишити в сухому провітрюваному місці. Кришки стерилізувати не обов’язково, так як зберігати стрілки часнику можна в холодильнику. Якщо ж банку відправиться в льох, то краще перестрахуватися і прокип’ятити кришку.

Зібрані стрілки часнику необхідно помити під проточною водою і нарізати на приблизно рівні стручки довжиною 2-3см. Замість ножа можна використовувати кухонні або звичайні ножиці. Підготовлені таким чином стрілки необхідно опустити в киплячу воду, де їх слід варити не більше 5 хвилин після повторного закипання. Стрілки повинні залишатися трохи твердими, інакше в банку вони перетворяться на безформну масу і значно втратять у смаку.

Обварені стрілки відправляються стікати в друшляк, після чого обдати холодною водою. Злегка просушені і охолоджені стручки розкладаються по банкам. Не обов’язково набивати тару до верху, однак, бажано, не залишати занадто багато вільного місця. Поки часникові стрілки остигають в банках, готується маринад.

Для розсолу змішується 1 літр води, сіль, цукор і все приправи, після закипання додається оцет. Повторно закіпевшую рідина залишають злегка охолонути (не більш як 5 хвилин) і розливають по банках. Ємності запечатуються кришкою і відправляються в льох або холодильник, де повинні простояти щонайменше місяць. За цей час стрілки придбають островатий незвичайний смак, і їх можна буде сміливо подавати до столу як самостійне блюдо або добавки в салати.

Якщо це перша проба, то перед тим, як нарізати салат зі стрілками, рекомендується спробувати їх окремо від інших інгредієнтів, щоб оцінити смак. В іншому ж консервація зберігається, як і будь-які інші маринади – приблизно півроку-рік.

Стрілки часнику на зиму приготувала Ксюша.