Торт із зеленої сочевиці з майонезом (закусочний)
Ви знаєте, я стала помічати, що саме повноцінні (білкові) і оригінальні (смачні) страви допомагають отримати задоволення від прийняття їжі і швидше насититися. Саме такою стравою і є сочевичний торт. Неймовірно корисне поєднання сочевиці з овочем – морквою, ще й в такому красивому виконанні, зробило це блюдо фаворитом на моєму столі ось уже протягом року. Так, і мої гості розпитували його рецепт!
Мені дуже подобається готувати вегетаріанські страви із зеленою або червоною сочевицею, я вважаю, що саме ці бобові добре справляються з заміною м’ясних інгредієнтів. Наприклад, я довгий час хотіла поїсти класичні, домашні страви, такі як котлети, тефтелі з рисом, чебуреки, пельмені, шаурму, але при цьому без м’яса, лише з рослинними складовими. Спроби замінити фарш на гриби або тофу були поганими, але все ж не виконували на 100% поставлену задачу. Але коли я знайшла рецепт фаршу із зеленої сочевиці, справа пішла відмінно! Наприклад, з таким наповнювачем можна приготувати:
- вегетаріанські чебуреки;
- кундюми (схожі на пельмені);
- веган шаурму з бобовими, свіжими овочами та зеленню;
- а також всілякі листкові салати, наприклад, ось такий новорічний варіант – листковий салат із зеленою сочевицею і сиром.
Якщо ви вегетаріанець, який також як і я вважає, що бобові обов’язково повинні бути включені в раціон, то сочевичний торт ідеально впишеться в ваше меню. Закусочний торт багатий білками і добре насичує, завдяки не тільки бобовим, а й сметані і майонезу, які також входять до складу (соуси без яєць). Сам рецепт не звичайний, з вареної сочевиці печуться млинці, потім кожен шар бобового млинця промащується соусом і смаженою морквою з зеленню. Закуска просочується майонезом, стає соковитою і дуже ніжною. Торт можна їсти охолодженим (хто пам’ятає подібне блюдо з субпродуктів? :)), а можна і в гарячому вигляді, хоча перший варіант мені більше до душі. Ну що, поїхали?
складові
тісто:
- зелена сочевиця – 200 г,
- вода – 1 л,
- сметана 25% – 200 г,
- пшеничне борошно – 200 г,
- масло рослинне – 2-3 ст. л. для смаження,
- перець – ½ ч. л.,
- асафетида – ½ ч. л.
начинка:
- морква – 5 шт.,
- асафетида – ½ ч. л.,
- петрушка – пару гілок,
- вег. майонез або схожий соус – 250 г
Готуємо сочевичним млинці
В першу чергу займемося сочевицею. Промиємо її і викладемо в каструлю, далі заллємо окропом і проварити 30 хвилин.
Перетворимо сочевицю в пюре за допомогою блендера. Додавши до неї сіль і трохи води. Консистенція пюре повинна вийти помірно-щільною.
Додамо до основної маси сметану і борошно.
Перемішати, посолити, і додамо спеції, повторно перемішати. Тісто готове.
Візьмемо сковороду для млинців (у мене вона діаметром 20 сантиметрів), розігріємо її, смажена рослинним маслом. Як тільки вона розігріється, ополоником наллємо акуратно тісто і швидко розподілимо його по сковороді.
Тесту нам повинно вистачити на 8 млинців. Обсмажити їх по пару хвилин з кожного боку.
Готуємо начинку для закуски
Приступимо до приготування начинки. Морква вимиємо, очистимо і натремо на крупній тертці.
Далі обсмажити її на вогні з маслом, додамо асафетиду і трохи солі.
Зелень дрібно нарубаємо.
Отже, зберемо наш сочевичний торт. На блюдо сервіровки покладемо сочевичний млинець, смажена його майонезом.
І викладемо моркву із зеленню.
Так промажем все сочевичним млинці.
Ось уже останній млинець, який зверху рясно змащуємо просоченням.
Готовий сочевичний торт прикрасимо морквою і зеленню, можна ще щось яскраве викласти на верхівку закусочного пирога: різнокольорові овочі (кольорові перці), оливки, волоські горіхи і так далі.
Ось такий листковий пиріг в розрізі.
Смачного!