Варення з йошти з корицею – поповнюємо засіки черговим ласощами. Йошта – гібрид чорної смородини та агрусу. Така ягода не кожному припаде до смаку, а ось в якості основи для заготовок вона підходить просто ідеально. Навіть після всяких термообробок йошта зберігає характерну кислинку, насичений красивий колір. Сьогоднішній джем підійде не тільки до чашки чаю або прошарку бісквіта, його можна подавати в супроводі з сирами. Сир, в поєднанні з таким джемом, виходить відмінним.
Варення з йошти
фото рецепт заготовки на зиму
Насамперед вимиваємо ягоди кілька разів під струменем холодної води. Відкидаємо йошту на сито, даємо стекти зайвої рідини.
Складові:
- йошта – 450 г,
- цукор 600-650 г,
- кориця – 2 палички або 3 м
Процес приготування:
У чаші блендера встановлюємо насадку «металевий ніж», закладаємо йошту, попередньо обірвавши у ягід зелені хвостики. Включаємо блендер, подрібнюємо йошту протягом 40 секунд. При бажанні залишаємо різнокаліберні шматочки.
Беремо сотейник або каструлю з товстими стінками, перекладаємо подрібнені ягоди. Всипаємо до Йошта відміряний кількість цукрового піску, перемішуємо, залишаємо приблизно на 30 хвилин, щоб ягода віддала весь свій сік, а його у неї досить велика кількість. Тому заготовки з йошти практично не потребують додавання води.
Тепер додамо корицю – орієнтуємося на свій смак, для більш насиченого аромату додаємо мелену корицю, приблизно одну чайну ложку, для віддаленого аромату кидаємо паличку-другу, але не забуваємо видалити її в кінці варіння.
Сотейник відправляємо на плиту, при помірному нагріванні доводимо вміст до кипіння. Приблизно через дві хвилини варіння знімаємо утворилася розоватую пінку. Варимо варення з йошти ще три хвилини. Цього часу цілком достатньо для того, щоб джем придбав досить густу консистенцію. Ну, а завдяки великій кількості доданого цукру, наша заготовка навіть не потребує додаткової стерилізації. Через 6 хвилин знімаємо сотейник з плити.
Баночки готуємо заздалегідь: стерилізуємо зручним способом – над парою, в духовці або мікрохвильовій печі. Наповнюємо готовим джемом банки.
Кришки кидаємо в окріп, даємо три хвилини, щоб вони повністю простерилізувати, акуратно витягаємо. Герметично затягуємо кришки, баночки кладемо на бік, якщо рідина і повітря не просочуються – закачування зроблена вдало. Тепер сміливо перевертаємо банки догори дном, укутуємо теплою ковдрою, залишаємо на 24 години.
Через зазначений час відправляємо остиглі заготовки з йошти в прохолодне темне приміщення, де і зберігаємо їх.
Приємного вам апетиту!
Джем з йошти з корицею: автор рецепта і фото Алена