Варення з червоної смородини виходить дуже густим навіть після нетривалої варіння. Після охолодження воно набуває консистенції желе за рахунок великої кількості пектину в ягодах. При цьому, незважаючи на велику кількість цукру, сироп виходить не нудотно солодким, а зберігає приємну кислу нотку, характерну для червоної смородини.
Варення з червоної смородини на зиму
Для варення рекомендується використовувати сорти смородини з великими ягодами. Вони краще зберігають форму, і готовий десерт виглядає більш естетично. Варення потрібно варити невеликими порціями по 1-1,5 кг, щоб плоди не пом’ялися. Якщо ягода дуже кисла, то норму цукрового піску потрібно збільшити до 1,75 кг.
Як зварити варення з смородини
Щоб ягоди залишилися цілими, вариться початку сироп, який готується з цукру і води, або смородинового соку. Після варіння сиропу (5 хвилин), смородинки заливається їм і настоюється – процес бланшування дозволить зберегти цілісність ягід. Трохи пізніше процес варіння варення відновлюють.
А ще з червоної смородини можна приготувати желе а зиму, рецепт на нашому сайті вже є.
Складові:
- червона смородина – 1 кг;
- цукровий пісок – 1,5 кг.
Процес приготування:
Смородину насипати в друшляк або сито і прополоскати під струменем проточної води. Вибрати листя і великий сміття. Злегка струсити сито, щоб видалити зайву вологу.
Акуратно, намагаючись не порушувати цілісність ягід, відокремити їх від гілочок. Смородину зібрати в емальовану ємність.
У тазу для варіння варення змішати цукровий пісок з 1 склянкою теплої кип’яченої води. Замість води можна використовувати таку ж кількість свіжого смородинового соку.
Поставити вологий цукор на середній вогонь. Довести суміш до кипіння, стежачи за тим, щоб цукор не підгорів. Після закипання, сироп потрібно варити до прозорості 5 хвилин. Потім таз слід зняти з вогню. Не даючи сиропу охолонути, в нього необхідно обережно всипати підготовлену червону смородину. Всі ягоди повинні зануритися в рідину. Для цього їх можна злегка притопити ложкою або струсити. Разом з сиропом смородина повинна повільно охолонути при кімнатній температурі. Таке бланшування без кип’ятіння дозволяє краще розкрити желюючий властивості ягід. Крім того, після такої процедури шкірка на смородині не лопне в процесі варіння.
Після того як сироп охолоне, таз з варенням необхідно накрити кришкою або газетою і залишити на 2 години. За цей час сироп забарвиться соком, що виділився з ягід, які, в свою чергу, просочившись цукром, збліднуть.
Червону смородину зібрати шумівкою і перекласти в друшляк. Почекати кілька хвилин, поки сироп стече.
Перелити його назад в таз. Після цього поставити цукровий сироп на середній вогонь і довести до кипіння.
Обережно всипати смородину в киплячий сироп і продовжити варіння.
При невеликому кипінні варення необхідно тримати на вогні 15-20 хвилин. Періодично потрібно знімати піну і струшувати таз. Занадто затягувати варіння не слід, інакше варення потемніє. Готовий сироп в гарячому вигляді буде рідким. Він загусне тільки після того, як повністю охолоне і настоїться. Готове варення з червоної смородини слід розлити по стерильним банкам і герметично закупорити.
Приємного чаювання!
Автор рецепта і фото: Гаяне