Варення з аличі
На порядку денному чергова заготівля домашнього ласощі на зиму – варення з аличі. Таке варення припаде до смаку любителям більш кисленького, адже, незважаючи на велику кількість цукру, яке додаємо в процесі варіння, варення виходить не солодко-нудотним, а з характерною кислої ноткою, властивою даної ягоді. На жаль, кісточки з аличі дістаються дуже важко, часто потрібно видалити більшу частину м’якоті. Тому варимо вариво з аличі з кісточками, які легко відходять від м’якоті вже в готовому продукті. Подаємо домашнє варення з аличі до чаю, млинців, сирників.
Варення з аличі н зиму
Готуємо ягоди – уважно перебираємо аличу, відкидаємо м’яті, зіпсовані ягоди. Для варення нам потрібні виключно цілі і щільні за структурою плоди – вимиваємо їх під струменем холодної води, просушують.
покроковий фото рецепт варення з аличі
Складові:
- алича червона або жовта – 900 г,
- цукор – 800 г,
- вода – 50 мл.
Процес приготування:
У каструлю вливаємо буквально 50 мл чистої бутильованої води, відправляємо на вогонь, доводимо рідину до кипіння, всипаємо порціями потрібну кількість цукрового піску. При мінімальній температурі варимо сироп до повного розчинення кристалів цукру – завжди помішувати.
Закладаємо аличу в сироп, попередньо проколів їх зубочисткою в декількох місцях. Ця маніпуляція дозволить деяким ягодам не сильно лопатися в процесі варіння. Ягоди аличі завантажили в каструлю, тепер залишаємо їх у спокої приблизно на дві години, щоб алича трохи переповнилася сиропом.
Після закінчення часу на конфорці встановлюємо самий мінімальний вогонь, відправляємо каструлю на плиту. Варимо майбутнє варення протягом 15 хвилин, обов’язково знімаємо пінку, яка утворюється в процесі. Вимикаємо конфорку – залишаємо варення на дві години на спокої. Через дві години процедуру варіння повторюємо – варимо 15 хвилин при низькій температурі.
Банки готуємо заздалегідь: стерилізуємо зручнішим способом – над парою або в духовій шафі. Кришки кидаємо в киплячу воду, тримаємо три хвилини, акуратно витягаємо. Наповнюємо банки гарячим готовим варенням.
Герметично закупорюють кожну банку кришкою. Перевіряємо заготовку: за допомогою прихваток перевертаємо баночку на бік – рідина і повітря не просочуються – закатали вдало.
Тепер необхідно остудити варення. Для цього прибираємо його в недоступне місце, кожну банку перевертаємо догори дном, вкриваємо теплою ковдрою, залишаємо приблизно на добу, щоб скло і матеріали, повністю охололо.
Ось і все, варення з аличі на зиму готове, відправляємо його на поличку прохолодного приміщення, зберігаємо до зими, а після насолоджуємося домашнім ласощами з чашкою чаю.
Приємного вам апетиту!
Варення з аличі: рецепт і фото Олени.