Варення з кульбаб з лимоном – це не просто екзотичне варення, це ще й джерело самих різних вітамінів, яких так не вистачає організму взимку і ранньою весною.
Думаю, не знайдеться людини, яка ніколи б не бачив скромний жовтий кульбаба. У дитинстві і вінки з цих кольорів плели, і просто в букетики збирали. А ось той факт, що з цих маленьких сонечок виходить таке оригінальне Кульбабова варення, схоже на мед, знають не всі.
Варення з кульбаб рецепт з фото
Приготувати таку корисну ласощі дуже просто, а головне не накладно для сімейного бюджету, що важливо для багатьох сімей.
А щоб вийшов такий екзотичний продукт, досить просто виконати деякі умови.
Отже, для приготування варення з кульбаб з лимоном збирайте квіти виключно на луках або галявинах, які знаходяться досить далеко від промислових зон, запорошених доріг.
Час збору кульбаб – ранній ранок, коли квіти сповнені цілющого нектару. Дочекайтеся, коли квіти повністю розкриються.
Ось, мабуть, і все нехитрі поради для приготування варення. Тепер серед усього розмаїття домашніх заготовок, у вас буде і дуже смачне, запашне і сонячне варення з кульбаб, яке увібрало в себе аромат весняного луки і крапельку яскравого сонця. А тепер для читачів сайту Хороші рецепти розповімо і покажемо покроково.
як приготувати варення з кульбаб
Складові:
- квіти кульбаби – 350 шт .;
- цукровий пісок – 1200 г;
- лимон – 1 шт .;
- очищена вода – 2 склянки.
Процес приготування:
Для приготування варення з кульбаб нам знадобляться тільки суцвіття. Тому збираючи сировину, відразу уважно стежимо, щоб не зривати зі стеблом. Зібрані суцвіття розкладаємо на робочій поверхні і залишаємо буквально хвилин на 10. За цей час всі комахи, яким теж подобаються квіти-сонечка, вилізуть зі своїх укриттів, і ми їх просто смахнем. Ні в якому разі квіти не полоскати!
Далі акуратно перекладаємо квіти в чисту глибоку каструлю.
Заливаємо кульбаби чистою прохолодною водою, щоб всі квіти були покриті рідиною.
Відправляємо посуд з квітами на плиту і кип’ятимо буквально хвилини 2, не більше. Ми повинні по максимуму зберегти корисні властивості кульбаб. Далі знімаємо каструлю з вогню і залишаємо її годин на 12 для того, щоб відвар настоявся. Посуд прикриваємо кришкою, щоб волога не випаровувалася.
Через 12 годин остиглий відвар виглядає злегка помутнілим. Він набуває світло-жовтий колір і насичений запах кульбаб.
Відправляємо відвар на плиту і знову кип’ятимо хвилини 2. Знімаємо з вогню, даємо охолонути.
Коли вміст посуду повністю охолоне, акуратно зливаємо відвар в окремий посуд, в якій ми плануємо готувати варення. Самі квіти відкидаємо на друшляк і віджимаємо їх. Ще краще, якщо суцвіття віджати через кілька шарів марлі. Намагаємося, щоб пелюстки не потрапляли. Рідина з квіток також додаємо до відвару.
Далі насипаємо в відвар необхідну кількість цукрового піску. Знову ставимо кип’ятити.
На цьому етапі необхідно дотримуватися обережності. По-перше, навіть при слабкому кипінні сироп дуже сильно булькає. По-друге, всі 10 хвилин після закипання сироп потрібно постійно помішувати, щоб не пригоріло. Особливо, поки не розчиниться цукор. Якщо з’являється піна, її обов’язково знімаємо. Перед закінченням варіння додаємо сік одного лимона. Варення відразу набуває сонячний жовтий колір і винятковий аромат.
Попередньо необхідно підготувати тару, в якій буде зберігатися варення. Банки і кришки обов’язково стерилізуються. Безпосередньо перед розливанням варення в скляні ємності їх необхідно прогріти. Тобто кипляче варення наливаємо виключно в гарячі банки. Ємності тут же закупорюють, перевертаємо догори дном і укутуємо. Тримаємо так до повного охолодження.
Смачне варення з кульбаб з лимоном готово! Це не тільки дуже смачне варення, але і дуже корисне. Смачного! Автор рецепта і фото: Софія Березина. Спеціально для читачів сайту Хороші рецепти