Заготовки на зиму

Варення зі сливи рецепти

Сьогодні хотілося б розповісти про приготування варення зі слив, причому ми поділимося з вами декількома варіантами приготування заготовки: з кісточками і без кісточок. Перед тим як приступити до приготування варення на зиму, хотілося б поділитися кількома секретами, які зроблять вашу солодку заготовку ще смачніше і ароматні.

У першому рецепті перевагу віддано зливі Угорка, цей сорт багато господинь дуже люблять використовувати для консервування. А знаєте чому?

Представниця цього сорту не тільки смачна і дуже ароматна, з неї дуже легко витягти кісточку, що дуже важливо при варінні варення зі сливи без кісточок. Венгерку можна використовувати не тільки для приготування варення або повидла, її можна солити, в’ялити, сушити, маринувати, варити сік і т.д.

Отже, сливи для варіння варення повинні бути зрілими і навіть трохи перезрілими, зовсім трохи – трохи, головне, щоб вони були без червоточини.

Також слід врахувати, що десерт зі слив на зиму можна готувати не тільки з додаванням цукру, сливове варення можна варити з додаванням меду, алкоголю, шоколаду, какао, в будь-якому випадку вийде дуже смачно.

Ще хотілося б згадати про легке білому нальоті на плодах, він не забереться з допомогою холодної або теплої води. Тому радимо вам опускати сливи невеликими партіями в гарячу воду буквально на 15 – 20 секунд, потім відразу промивати їх в холодній. Це допоможе видалити білий восковий наліт.

Ну, а тепер перейдемо безпосередньо до самих рецептами, а почнемо з варення зі слив з кісточкою. Цю заготовку з угорки на зиму робила Глорія Ніколіна.

Сливове варення з цілих слив з кісточками

Варення зі сливи угорки

Інгредієнти наведені приблизно на 1 баночку об’ємом 0.7 літра, що зручно для розрахунку. Вихід залежить від ступеня уварювання.

  • Зливи (сорт «Угорка») – 0,7 кг,
  • Цукровий пісок – 0,5 кг,
  • Вода (гаряча) – 150 мл.

Як приготувати сливове варення

Як завжди, перед приготуванням слід промити сливи. Потім злегка наколоти їх виделкою або ножем.
Помістіть підготовлені ягоди в глибоку ємність, краще, якщо це буде каструля з антипригарним покриттям. Засипте сливи цукровим піском, акуратно перемішайте і залиште настоюватися на 1 годину.

Варити варення з кісточками будемо в три етапи.

Через годину влийте в каструлю з ягодами гарячу воду і відправте каструлю на вогонь. Доведіть ягоди до кипіння і зменшіть вогонь до мінімуму. Томіть сливи в сиропі на слабкому вогні ще 10 хвилин. Потім зніміть каструлю з вогню і залиште остигати. За той час вони вберуть в себе потрібну кількість цукрового сиропу і стануть більш солодкими.
Після того як варення повністю охолоне, знову поставте його на вогонь і доведіть до кипіння, вимкніть вогонь і знову остудіть солодкий десерт.

В останній третій раз поставте сливове варення на вогонь і закип’ятіть. Дайте покипіти варенню 8 – 10 хвилин.
Банки для консервування найкраще простерилізувати. У підготовлену тару розкладіть варення і закрийте кришками (гвинтовими або під ключ). Залиште остигати при кімнатній температурі, перевернувши їх догори дном, можна без додаткового укутування. Потім зберігайте домашнє варення в прохолодному місці.

Варення з слив з м’ятою і корицею

Варення зі слив без кісточок вариться швидко і має пікантний незвичайний смак через добавок кориці і м’яти. Таке сливове варення прекрасно може зберігатися до 2 років при кімнатній температурі. Зливи з варення можна використовувати для начинок в духові пиріжки, сироп – як підливу до млинців і сирників.

Варення з слив з корицею

рецепт варення з слив з корицею і м’ятою

Інгредієнти для сливового варення

  • зливу (вага без кісточок) – 500 г,
  • цукор – 450 г,
  • кориця – 1 паличка,
  • м’ята (можна сушену) – 2 гілочки.

Сливу звільнити від кісточок і порізати на 4 частини.

Сливи розрізати на частини

Засипати цукром і залишити на 2 години.

зацукровані сливи

Додати м’яту і корицю, довести до кипіння, остудити. М’яту і корицю видалити.

Зливи м'ята кориця

Відкинути фрукти на друшляк.

Сливове варення рецепт

Сироп кип’ятити 7-10 хвилин.
Додати сливу і довести да кипіння.
Розкласти по стерильним баночках, закатати.

Варення з слив з корицею рецепт

Варення зі слив часточками

Інгредієнти для приготування варення зі слив без кісточок:

  • Зливи (Угорка) – 1 кг,
  • Цукровий пісок 700 – 900 грам,
  • Лимонна кислота – ½ ч. Ложки (за бажанням).

Рецепт приготування

Зливи промийте і злегка надріжте кожну ягоду по всьому колу, потім трохи поверніть і розділіть на дві частини. В цьому випадку всі половинки будуть акуратними, але можна розділити сливи і руками без використання ножа, в цьому випадку краю будуть рваними. Вам самим вирішувати, який спосіб для вас краще.

Засипте підготовлені сливи цукровим піском і залиште на 2 – 3 години, періодично перемішуючи, щоб виділився зі слив сік змішувався з цукром.

Поставте каструлю зі сливою і цукром на вогонь і доведіть до кипіння. Перемішуючи, варіть ще 20 хвилин на мінімальному вогні.

Зніміть варення з вогню і залиште на 3 – 4 години для охолодження. Потім знову поставте його на вогонь і доведіть до кипіння. Черговий раз остудіть десерт зі слив і знову проваріть варення втретє. Коли будете варити варення в третій останній раз, додайте лимонну кислоту. Цей пункт на ваш розсуд, можна обійтися і без лимонки.
Гаряче варення розлийте в простерилізовані банки і закатати прокип’яченими кришками.

Щоб ваша заготівля зі слив стала ще незвичніше і смачніше, рекомендуємо при варінні додати в варення очищені волоські горіхи. Незвично і дуже смачно!

З самого дитинства я обожнюю варення. Яких тільки смачних варення не варить моя мама, щоб нас порадувати! Одне з таких ласощів – ароматне варення з червоної сливи.

Взагалі, сировину для сливового варення може будь-яким. Як жовті, так і сині сливи можуть використовуватися для його приготування. Саме сорт слив і визначає, яким буде варення, часточками або цілими плодами з кісточками.

Якщо жовті або фіолетові сливи, а так само тернослива легко діляться на часточки і кісточка з них добре вискакує, то ось такі великі червоні сливи розлучатися з кісточками не дуже-то хочуть.

Заготовки із слив

Так ось, щоб не пошкодити соковиту м’якоть, таке сливове варення мама варить з цілих плодів, а ми, діти і внуки, збираємося за столом і поглинаємо його замість цукерок з чаєм.

Як зварити варення з цілих слив

Варення зі сливи

При варінні варення зі сливи цілком іноді починають з бланширования. Ми цей пункт опустимо, просто кожну цілу зливу проткніть зубочисткою.

А взагалі, таке варення можна назвати ледачим. Чи не витрачається час на копітку оброблення слив часточками.

Не вважайте відступом від рецепта наступну пораду. Буває, що купиш в супермаркеті пакетик красивих слив, нектаринів або персиків. Ось тільки красивих, а на смак як … навіть слів не добереш. Виправити ситуацію як раз-таки допоможе цей рецепт.

Співвідношення продуктів в рецепті дано на 1 кг слив, пропорції можна легко змінити в більшу сторону.

Складові:

  • Зливи – 1 кілограм;
  • Цукор – 1 кілограм;
  • Вода – 1 склянка.

Процес приготування:

Зливи потрібно промити в проточній воді, якою потім потрібно дати час стекти. Поки сливи провітрюються, займаємося приготуванням сиропу для слив.

Сироп для абрикосового варенняЦе коли вариться звичайне варення, або повидло, то досить фрукти або кісточкові засипати цукром, і чекати, поки вони пустять сік. У нашому рецепті все не так, спершу готуємо сироп. Для цього в ємності, в якій будемо варити варення, потрібно змішати цукор і воду, і поставити на повільний вогонь. Ємність повинна бути широкою, це може бути велика емальована миска або таз. Підігріваємо цукор до повного розчинення. Ви самі зрозумієте, що сироп готовий, коли він стане густим, золотистого кольору, а по консистенції стане тягучим.

Варення зі сливи рецептПідготовлені сливи опускаємо в гарячий сироп і акуратно перемішуємо. Ємність ставимо на повільний вогонь і доводимо до кипіння. На цьому перший етап приготування варення зі слив закінчений. Плоди повинні охолонути і насититися сиропом не втрачаючи своєї форми. Другий етап починається після того, як варення повністю охололо. Зазвичай залишають його на ніч, щоб воно настоялося.

Як варити сливове варенняТепер знову ставимо миску на плиту, на маленький вогонь і доводимо до кипіння, після чого даємо йому покипіти дві хвилини, знімаючи пінку. Тепер можна обережно перемішати, щоб не зіпсувати форму наших фруктів.

Варення з цілих сливЗнову вимикаємо і даємо сливового варення охолонути. Остигає воно повільно, а так як сироп гарячий, то вершки продовжують готуватися. Поки варення остигає після другої проварки, ми можемо підготувати банки. Для цього потрібно їх добре вимити водою і содою, а після цього виконати стерилізацію. Якщо у вас немає стерилізатора – не страшно, можна потримати банку кілька хвилин над носиком киплячого чайника або скласти в контейнер мультиварки і простерилізувати на пару.

сливове варенняВтретє миску з варенням знову доводимо до кипіння, обережно помішуючи, після чого даємо покипіти цілих десять хвилин. Тепер можна перекладати готове гаряче варення в підготовлені банки, і закочувати ключем. Після того, як закатали, наші баночки ставимо догори дном і даємо варення охолонути. Варення готове. Як самі бачите, нічого складного в приготуванні немає. У нас зазвичай після закочування залишається трохи варення, яке влізло в банки, його можна перекласти в тарілку і насолодитися смаком не чекаючи зими. Наше варення з цілих слив вийшло дуже смачним і ароматним. Завдяки такій варінні, в три етапи, плоди не розварюються, ну хіба що, шкурка тільки лопається.

Думаю, вам і вашим близьким, особливо дітям, принесе величезне задоволення діставати з банки цілі вершки. Пробуйте зробити цю заготовку на зиму, у вас все вийде, справ-то, три рази прокип’ятити і розлити по банках.

Дивлячись на красиві баночки з закрутками в коморі, розумієш, що час витрачено не даремно. Але ще більшу гордість за свою працю ви відчуєте взимку, коли все спробують плоди вашої творчості. Готуйте на здоров’я, вдалих вам заготовок і смачного!

Можливо, вам сподобається вареньіца з груш з додаванням бананів:

Варення з бананів і груш Варення з груш і бананів – >>