Зелений горошок на зиму
Взимку баночка маринованого в домашніх умовах зеленого горошку може виявитися справжнісінькою знахідкою. Його і в традиційний салат «Олів’є» додати можна, і в ситний борщ, та й просто подати в компанії з ароматним соковитим стейком теж вельми непогано. І найголовніше, що заготовка з горошку абсолютно натуральна, без всяких додаткових шкідливих добавок.
Маринований зелений горошок приготувати абсолютно нескладно, але от саме по собі це бобова досить капризно. Будь-які неточності, допущені в процесі консервування горошку, можуть привести до того, що вміст банок спіткає і кришки роздуються. Тому горох спочатку рекомендується відварити до готовності, потім залити маринадом, після чого горошок в банках обов’язково стерилізують.
Зелений горошок на зиму консервований
Для маринування слід використовувати молодий горошок, його ще називають молочним. Стручок бобового повинен бути соковитого, яскраво зеленого кольору, а самі горошини ніжними, солодкими на смак. Ідеально консервувати свіжозірвані рослина, інакше на другий-третій день воно абсолютно втрачає свої смакові якості: жовтіє, стає твердим і несмачним.
як приготувати маринований горошок в домашніх умовах
Інгредієнти в фото рецепті наведені на банку обсягом 0,5 л, при необхідності кількість продуктів збільшується.
Складові:
- зелений горошок (очищений) – 300 г,
- вода – 0,5 л,
- цукровий пісок – 0,5 ст.л.,
- сіль – ¾ ст.л.,
- оцет – 1 ст.л.
Процес приготування:
Насамперед молодий горох промийте під проточною водою в друшляку. Потім перекладіть його в каструлю, залийте окропом, щоб рідина покрила горошини приблизно на 2 см. І відправте на плиту.
Варіть горошок на помірному вогні до тих пір, поки шкірка не почне злегка зморшки. Залежно від ступеня зрілості, час теплової обробки триває зазвичай 20-30 хвилин.
З горошку злийте воду, а сам продукт перекладіть в чисту суху банку, не доходячи 1 см до краю.
Закип’ятіть половину літра води, розчиніть у ньому сіль і цукор, влийте оцет і відразу ж киплячим маринадом залийте банку з горошком. Закочувати кришкою поки не поспішайте, заготовку слід ще простерилізувати.
Для останнього етапу, стерилізації, використовуйте каструлю такого розміру, щоб в ній з легкістю помістилася баночка з консервацією. Дно посуду застелите тканинною серветкою або кухонним рушником, складеним у кілька разів. Зверху поставте банку з зеленим горошком. Налийте в каструлю гарячої води до плічок банки, зверху на горох покладіть кришку і прокип’ятіть на середньому вогні 10 хвилин.
Маринований зелений горошок на зиму готовий. Банку закатати, переверніть вниз шийкою, укутайте теплою ковдрою, залиште в такому вигляді до повного охолодження. Після чого приберіть консервацію в прохолодне місце (комору або льох).
За рецепт і фото консервованого в домашніх умовах зеленого горошку дякуємо Ксенію.