Жульєн грибний



Жульєн – це блюдо, яке готується з грибами, воно дуже смачна і приваблива на вигляд.
Рецепт жульєну прийшов до нас із Франції. Готувати його зовсім не складно, і щоб їм поласувати, не обов’язково йти в ресторан. Всі прекрасно можна зробити вдома, у себе на кухні. Результат вам сподобається, а ваші домочадці будуть дуже задоволені, а якщо ви його приготуєте на свято, то ваші гості будуть просто вражені. Ця страва дуже калорійне і поживне. У мене вдома рідко яке свято обходиться без жульєну. Рецептів його приготування чимало, я багато з них випробувала, і з куркою, і з грибами, і з мовою, але все-таки зупинилася на класиці.
У моїй родині дуже люблять гриби у всіх видах, і рецепт грибного жульєну став просто знахідкою. Гриби в жульен я брала всякі різні, але найбільш підходящими і доступними є печериці. Ці гриби можна купити в будь-який час року, вони завжди свіжі та безпечні для вживання.

Якщо блюдо готується для гостей, можна запікати його не у формі, а в порційних кокотницах, це буде виглядати на столі більш вишукано.

Жюльєн

Хоча грибний жульєн і відноситься до розряду святкових страв, його з легкістю можна переробити в низькокалорійне. Наприклад, в жульєні по Дюканов соус можна приготувати з молока, а не з вершків, а самі печериці підсмажити без масла.

Жюльєн грибний
Отже, приступимо до приготування жульєну.

Складові:

  • Гриби печериці – 500 грам;
  • Вершки – 200 грам;
  • Сир твердий 300-350 грам;
  • Ріпчасту цибулю – 2 великі головки;
  • Рослинна олія нерафінована – за смаком;
  • Перець чорний або червоний мелений – за смаком;
  • Сіль за смаком.

Процес приготування:

В першу чергу потрібно підсмажити на сковорідці цибулю. Для цього з нього знімаємо лушпиння, нарізаємо його дрібно і кладемо в сковорідку. Смажимо на олії до тих пір, поки цибуля не стане золотистого кольору.

Жульєн з шампіньйонівПоки присмажується цибулю, можна помити гриби, і нарізати їх довільно, пластинками або шматочками.

Гриби в жульенГриби швидше підсмажити на окремій сковорідці, на невеликому вогні. Смажимо недовго, адже печериці готуються швидко. Готові гриби перекладаємо в форму, в якій будемо готувати наш жульен. Це може бути глибоке деко або форма для випічки.

Лук підсмажився, придбав золотистий колір, і тепер до нього на сковорідку додаємо вершки і тушкуємо до легкого загустіння. Якщо вершків у вас немає, не засмучуйтеся, можна замість них додати жирну сметану або навіть молоко. Якщо використовуємо молоко, то в сковороду потрібно додати трохи борошна або кукурудзяного крохмалю (актуально для жульєну по Дюканов), приблизно 1 столову ложку. Загущувач вбере в себе зайву рідину. Тепер все можна солити і перчити. Якщо ви любите гостроту в страві, то додайте більше меленого чорного і червоного перцю.

В цілому вершки або молоко з цибулею тушкуйте на невеликому вогні п’ять хвилин. Соус до Жульєна готовий. У форму (кокотніци або горщики), в якій будемо запікати грибний жульєн в духовці, перекладаємо смажені печериці, розрівнюємо їх рівним шаром. Переливаємо готовий соус так, щоб він повністю покрив знаходяться там гриби.

Сир в жульенТепер потрібно натерти твердий сир на крупній тертці або середньої, і посипати зверху гриби з соусом.

Форму ставимо в добре прогріту духовку і запікаємо до тих пір, поки натертий сир не розплавиться і не придбає рум’яної скоринки. Це займе близько десяти хвилин.

Жульєн з ДюкановЖульєн готовий. Оскільки в ньому немає м’ясних складових, його можна їсти як в гарячому, так і втеплих вигляді. Блюдо ставимо на стіл і насолоджуємося його вишуканим смаком.

Особливих витрат цей рецепт не несе, готується просто, а задоволення від нього дуже багато. Будь-яка, навіть починаюча господиня зможе швидко приготувати жульєн. Їм можна прикрасити будь-який святковий стіл, і він прекрасно підходить, як закуска. А якщо у вас немаленька родина, то жульен можна приготувати просто в сковорідці, збільшивши пропорції. А якщо ви заздалегідь пожежі лісові гриби і заморозити їх, то приготування наступного разу займе зовсім мало часу.

Готуйте це блюдо з задоволенням і не забудьте поділитися з нами рецептом свого фірмового жульєну.

Як завжди, чекаю ваших коментарів і доповнень до рецептом.

Приємного вам апетиту і хороших рецептів бажає Анюта.