Яловичий язик вважається елітним субпродуктом, з якого можна приготувати безліч смачних страв. Не кажучи вже про те, що смачний він і просто так, відвареної, з хріном і гірчицею.
Ми вже готували з мови смачний салат з редькою і грибами, сьогодні пропонуємо святкову закуску з запеченого мови з грибами, сиром і горіхами.
Запечена мову «Святковий»
Для того щоб приготувати цей делікатесний продукт правильно, потрібно знати кілька тонкощів по його обробці, і цими тонкощами ми з вами поділимося. Перед тим, як запікати яловичий язик з грибами, для початку нам потрібно буде його відварити, а потім вже створювати шедевр. Мова попередньо потрібно вимочити в холодній воді, мінімум 30 хвилин. Це робиться для того, щоб легше знімалася верхня плівка. Після вимочування потрібно ретельно зішкребти всю грязь за допомогою ножа і добре промити холодною водою.
При варінні потрібно двічі змінювати воду, в якій вариться мову. У першій воді варимо яловичий продукт до кипіння, обов’язково посоливши воду. Проварюємо, знімаючи піну, що утворюється, варимо ще 15 хвилин. Потім зливаємо воду і заливаємо чистою гарячою водою. І тепер уже варимо мову до готовності.
Яловичий язик вариться по-різному, все залежить від віку тварини, в середньому варіння мови займає 2 – 4 години. Відварити його можна в мультиварці або на плиті в каструлі. Після приготування мову опускають в холодну воду, а потім швидко знімаю шкіру, поки він ще гарячий.
Ось тепер можна приступати до приготування святкової страви, адже страви з такого делікатесного продукту не можна назвати буденним, оскільки вартість мови вище м’яса.
Гаряча закуска підійде для святкових застіль, вона прекрасно впишеться в новорічне або різдвяне меню, на Великдень або у День народження.
Складові:
- Яловичий язик,
- Вершкове масло 2 – 3 ст. ложки (для смаження цибулі),
- Ріпчасту цибулю – 2 головки,
- Свіжі (або заморожені) печериці – 500 грам,
- Сметана або майонез 1 – 2 ст. ложки,
- Сир (твердих сортів) – 150 грам,
- Свіжа зелень (петрушка і кріп),
- Волоський горіх (очищений) – 100 грам,
- Сіль і спеції за смаком.
Для сервіровки готового блюда:
- Свіжий болгарський перець,
- Свіжа зелень,
- Зелену цибулю (пір’я).
Інгредієнти для варіння яловичого мови:
- Спеції за смаком,
- Сіль за смаком,
- часник,
- Морква 1 – 2 штуки,
- Лук 1 – 2 штуки.
Процес приготування:
Вище описаний процес приготування, як правильно зварити мову. У каструлю з мовою можна буде покласти цілу цибулину (її краще очистити) і моркву, яку досить добре промити. Не забудьте покласти в каструлю спеції, які поліпшать смак яловичого мови і зроблять його більш ароматним. І ще й посолити бульйон не забуваємо.
Варений язик в мультиварці можна приготувати на програмі «гасіння».
Варений язик чистимо (як це зробити, описано трохи вище), ну і тепер уже можна приступати безпосередньо до самого запіканню в духовці.
Ріпчасту цибулю потрібно очистити і дрібно нарізати. Розігріваємо сковорідку і розтоплюємо в ній вершкове масло. Обсмажуємо ріпчасту цибулю в олії до м’якості.
Тим часом можна зайнятися нарізкою печерицями. Гриби для цього рецепта можна використовувати як свіжі, так і заморожені, але попередньо нарізані тонкими пластинами. Підготовлені гриби потрібно покласти в ту ж сковорідку, на якій раніше обсмажили цибулю і прибрали його в окрему тарілочку. Смажимо гриби на середньому вогні до напівготовності.
Свіжу зелень потрібно промити і порубати дрібно, коли гриби стануть м’якими, додаємо зелень і все перемішуємо, після знімаємо з вогню.
Відварний язик потрібно нарізати тонкими пластинками товщиною не більше 1 см.
Ядра волоських горіхів потрібно подрібнити в крихту або порубати середніми шматочками. Якщо ви хочете відчути смак горіха в цій страві, дрібнити особливо не слід.
Коли всі інгредієнти підготовлені, можна приступати до складання всього страви. Смажена глибоке деко олією, зовсім небагато. Потім викладаємо слайси відвареного язика.
Тепер нам знадобиться сметана або майонез (вибираємо самі, кому що подобається), змащуємо скибочки тонким шаром за допомогою пензлика. За бажанням можна присолити і поперчити. Однак сіллю не захоплюйтеся, в страві ще буде присутній сир.
Наступним шаром у нас йде волоський горіх,
а поверх горіхів викладаємо обсмажену на вершковому маслі ріпчасту цибулю.
На цибулю викладаємо обсмажені печериці з зеленню. Сіль за смаком.
А ще потрібно промащувати грибний шар сметаною або майонезом, про це теж слід пам’ятати.
Ну, а зверху посипаємо всі верстви натертим на крупній тертці сиром. Залишилося тільки відправити лист або глибоку форму з мовою в духовку, яку потрібно прогріти до температури 200 градусів. А запікати яловичий язик з грибами в духовці ми будемо не більше півгодини. Чому так мало? Та тому що всі інгредієнти вже пройшли термічну обробку, і їм залишилося тільки сплестися між собою в прекрасний букет ароматів і смаків, а потім звести нас з розуму!
Готову страву розкладаємо по порційних тарілках за допомогою лопатки і прикрашаємо кожну тарілочку свіжим болгарським перцем, свіжою зеленню і зеленою цибулькою.
Воістину царський страву приготувала для нашого сайту Світлана Кисловская.
А на закінчення хотілося б дати кілька порад, які вам допоможуть вам приготувати смачні страви з цього делікатесного продукту.
При покупці мови зверніть увагу на його колір і запах. Неприємного запаху у свіжого продукту не повинно бути.
На дотик мова повинна бути пружним, якщо він м’який, це говорить про те, що він вже піддавався заморожуванні і його знову розморозили. А ще про свіжість мови вам розповість сік, який виділиться з мови при легкому надрізі. Якщо сік прозорий, хапаємо мову руками без всяких роздумів, але якщо він має каламутний колір, відмовтеся від цієї покупки.
Не завжди нам вдається купити свіжий яловичий або свинячий мови, їх ще можна придбати в замороженому вигляді. І щоб язик не втратив свої смакові якості, рекомендуємо його розморожувати в чашці з холодною водою.
Ось і все, готуйте на здоров’я, головне щоб продукти були свіжими і був позитивний настрій, тоді все у вас вийде!
Приємного вам апетиту і хороших рецептів! З повагою, Анюта.