Чебуреки дріжджові
Ми звикли, що чебуреки готують зі звичайного прісного тіста, на воді, мінералці, кефірі …
Але чому б не піти далі і не спробувати чебуреки на дріжджах? Сьогодні хотілося б запропонувати вам приготувати дріжджові чебуреки. Форму тонких пиріжків міняти не будемо, хай вона так і залишиться у вигляді півмісяця.
Для начинки краще всього використовувати два види м’яса, краще нехай це буде яловичина і свинина. І головний нюанс – це цибуля, якого повинно бути ну дуже багато. Адже саме цей інгредієнт надає особливий аромат і соковитість нашим східним пиріжків.
чебуреки дріжджові
покроковий фото рецепт приготування з м’ясом
Важливо відразу сказати, що тісто для чебуреків потрібно розгортати тонко. Але якщо раптом у вас не вийде розкачати тонкий корж, то не варто відразу переживати, просто у вас вийде «невдалий беляш», а не правильний чебурек.
Також слід сказати про масло або жир, в якому буде смажитися ситна випічка. Вироби повинні плавати у фритюрі, масло повинно приховувати їх наполовину.
Тепер можна приступити до приготування чебуречний тесту без яєць і м’ясної начинки.
Складові:
Для тесту:
- Борошно пшеничне (вищий сорт) 2,5 – 3 склянки,
- Масло рослинне (без запаху) – 1,5 ст. ложки,
- Вода (тепла) – 250 мл,
- Сіль – ½ ч. Ложки,
- Цукровий пісок – ½ ч. Ложки,
- Дріжджі сухі – 1 пакетик (10 грам).
Для м’ясної начинки:
- Яловичий фарш – 300 грам,
- Свинячий фарш – 300 грам,
- Цибуля ріпчаста – 400 грам,
- Сіль і спеції за смаком,
Жир свинячий і рослинне масло рафінована (1: 1) для смаження.
Процес приготування:
У теплу воду всипте сухі дріжджі, які можна замінити сирими (50 грам), цукор і сіль. Прикрийте рушником і поставте в тепло для бродіння на 20 хвилин.
За цей час можна приготувати м’ясний фарш, який можна купити в магазині, але краще приготувати самостійно. Пропустіть м’ясо через м’ясорубку з крупними гратами. Змішайте два види м’яса в глибокій мисці.
Ріпчасту цибулю очистіть, і наріжте дрібними кубиками, також можна натерти цибулю на тертці або пропустити через м’ясорубку з дрібними гратами. Додайте цибулю в м’ясо. Також не забудьте додати сіль і спеції (чорний і червоний мелений перець).
Ретельно перемішайте м’ясну начинку. Якщо фарш вийшов густий, то рекомендую додати трохи води, вона зробить начинку трохи рідині і соковитіше. Відставте начинку в сторону на 1 годину, вона повинна настоятися.
За цей час замісити тісто. До заграв в теплій воді дріжджів додайте рослинне масло і просіяне заздалегідь борошно. Замісити еластичне тісто, регулюйте кількість борошна самостійно, в залежності від якості борошна, її може знадобитися більше або менше.
Викладіть готове тісто в чашу і накрийте його. Залиште в теплі на 1 годину, це потрібно для того щоб тісто трохи піднялося і стало пишніше. Але не дайте йому перестояв, інакше воно втратить легкість.
Що піднялося тісто добре вимісити. Потім розділіть його на невеликі грудочки, кожен розкачати в тонкий корж. На один край коржі, відступивши т краю 2 сантиметри, викладіть рубане м’ясо.
Загорніть порожній край і акуратно закріпіть краю щоб ні залишилося жодної дірочки, це робиться для того щоб в процесі смаження весь сік залишився всередині чебурека.
У сковорідку або казан покладіть жир або масло, краще змішати два види жиру, і розжарити сковороду. Акуратно викладайте напівфабрикати в розтоплений жир, викладайте від себе, щоб не обпектися.
Смажте на середньому вогні з двох сторін до золотистого кольору, досить буде 4 – 5 хвилин з кожного боку.
Готові чебуреки краще їсти гарячими, запиваючи ароматним солодким чаєм. Але будьте обережні при поїданні цієї смачної випічки, при надкусиваніі з неї буде витікати гарячий сік, можна обпектися! Але не варто його зливати, цей сік і є самий смак!
Приємного вам апетиту!
Як приготувати домашні чебуреки з дріжджового тіста розповіла Славяна.