Назва звичайно не дуже й привабливу, але повірте, смак цієї закуски вам сподобається. У нашій родині така «лжеікра» вже давно не новинка, готувала її ще моя бабуся. Ну, смачно, прямо зараз згадую і сиджу, облизувати. Побродивши по інтернету і пошукавши подібні рецепти, виявила, що вони є, але в більшості з них готується ікра не із залишків оселедця, а саме з філе, ікри або молочка. Філе це звичайно, але ось навіщо викидати кістки, голову і хвіст, якщо вони у нас можуть піти в справу. Та й кількість масла в них інше. Так що представляю на ваш суд саме той варіант, який живе в нашій сім’ї вже багато років.
Якщо ви звикли готувати за іншим рецептом, дуже раді будемо познайомитися з вашим варіантом в коментарях нижче.
Ікра з манки
Для того щоб приготувати фальшиву червону ікру з манки і кісток оселедця вам будуть потрібні
Складові:
- Кістки оселедця (голова, хвіст, хребет) 250 – 300 грам,
- За бажанням можна додати солоні молочко, ікру, філе,
- Томатна паста (хороша) – 200 грам,
- Манна крупа – 1 склянка,
- Сіль і чорний мелений перець за смаком,
- Оцет (столовий 9%) – 2 ст. ложки,
- Масло рослинне (рафінована) – 50 грам,
- Вода – 3 склянки.
Процес приготування:
У казан я наливаю воду і туди ж відправляю солоні рибні залишки (голову, хвіст, частини хребта). Закриваю кришкою і варю на середньому вогні після закипання 20 – 30 хвилин.
Рибний бульйон проціджуємо, рибні обрізки викидаємо, знову ставимо його на вогонь і тонкою цівкою, постійно помішуючи, засипаємо манну крупу. Солимо манну кашу за смаком. Так як рибні залишки вже солоні, варіюйте кількість солі на свій смак.
Варимо кашу з манної крупи до готовності, тільки постійно перемішуйте її, щоб не було грудочок.
Коли каша буде готова, зменшуємо вогонь до мінімуму і додаємо в масу томатну пасту (можна замінити домашнім томатним соком), столовий оцет, чорний мелений перець і рослинне масло. Все, ретельно перемішавши, проварюємо ще пару хвилин, і знімаємо з вогню.
Остужаем лжеікру. Для подачі я використовую ріпчасту цибулю, бажано щоб це був червоний або білий лук, він не такий гіркий як звичайний ріпчаста цибуля. Лук я нарізаю дрібними кубиками і додаю в масу з манної каші, перемішую, додаю рослинне масло за смаком. Якщо ви вирішили приготувати закуску з філе оселедця, молоками і ікрою, то пропускаємо їх через м’ясорубку і додаємо в основну масу на цьому етапі.
Подаємо ікру з манної каші до столу, намазав на хліб.
Зберігаємо закуску з манки в холодильнику в закритій баночці не більше тижня.
Як кажуть, все банально і досить просто, ось і у мене все так же. Навіщо придумувати щось складне, коли досить поритися в записниках наших мам або бабусь і там знайти масу смачних і простих у приготуванні страв! Не забувайте традиційні страви вашої сім’ї, готуйте і діліться з нами!
За рецепт і фото дякуємо слов’яни.
Приємного вам апетиту і хороших рецептів.
— Як приготувати закуску з нуту – >>