Горохове пюре – 3 рецепти ідеальної горохової каші
Горохове пюре, «товченка» з гороху або просто горохова каша – все це можна об’єднати одним словом горошниця. Горохова каша – дуже корисна і поживна пісна страва. Вона відмінно доповнить м’ясні страви, підійде як начинка для пиріжків і ідеально впишеться в пісне вегетаріанське меню. Ваші близькі будуть у захваті від такого незвичайного гарніру. Калорійність страви становить 123 ккал.
Як зварити горошницю в мультиварці – покроковий фото рецепт
Горохова каша – смачна, яскрава і дуже корисна страва. Вона очищає організм від шлаків і дає тривале відчуття ситості. Як правило, цю страву готують на обід або вечерю. Горошниця відмінно поєднується з будь-яким м’ясом (особливо копчениною) і овочами. Сьогодні ми навчимо нас готувати справжню сільську горошницю.
Інгредієнти
- Горох сухий: 300 г
- Сіль харчова: 1/2 ч. л.
- Вершкове масло: 10 г
- Вода чиста: 600 мл
Інструкція приготування
- Горох перебираємо, прибираючи дрібне сміття і темні крупинки, і гарненько промиваємо до чистої води.
- Вливаємо воду (600 мл), кладемо сіль і добре перемішуємо. Залишаємо набухати на кілька годин, краще дати постояти всю ніч. Це істотно скоротить час на варіння.
- Замочений горох ще раз промиваємо і перекладаємо в каструлю. Заливаємо чистою водою (600 мл), злегка досолюємо і ставимо на вогонь. При закипанні прибираємо піну ложкою або шумівкою, зменшуємо вогонь.
- Варимо 30 хвилин на малому вогні при слабкому кипінні, періодично помішуючи. Якщо в господарстві є мультиварка, можна відварити в ній, виставивши режим «Крупа» на 25 хвилин. Цього буде достатньо. Подаємо кашу з вершковим маслом.
Горошниця в каструлі
Неймовірно смачна, проста і водночас ситна горошниця легко готується в каструлі на плиті. Кілька вправних рухів, трохи часу і ароматний гарнір уже на обідньому столі. Головне, замочити горох заздалегідь і дати йому добре розбухнути.
Щоб зменшити час приготування горошниці, використовуйте колотий горох, він не потребує попереднього замочування.
Інгредієнти:
- Колотий горох – 1,5 ст.;
- Вода – 4,5 ст.;
- Сіль – 1 ч. л.
Спосіб приготування:
- Горох промиваємо під холодною проточною водою. Перекладаємо у відповідну каструлю, вливаємо воду і ставимо на плиту. Доводимо до кипіння на середньому вогні.
- Коли почне утворюватися піна, зменшуємо вогонь і знімаємо піну. Додаємо сіль. Залишаємо варитися на найменшому вогні. Періодично перемішуємо горошницю, щоб не пристала до дна і не пригоріла.
- Згодом вода випаровуватиметься, а горох розпариться і збільшиться в розмірі. Коли каша почне густіти, помішуємо ретельніше, щоб не пристала до стінок каструлі. Якщо вода википіла, але горох ще жорсткий, підливаємо ще води.
- Наша горошниця готова. Можна подавати її до столу. Каша матиме виражені крупинки. А можна подрібнити товкачиком або перебити блендером, тоді вона набуде більш гладкої структури.
Найсмачніша горошниця з копченостями
Усі знають рецепт горохового супу з копченостями. А ви коли-небудь пробували приготувати аналогічним чином горохову кашу? Ні? Обов’язково спробуйте, це дуже смачно і незвично. Горошниця з яскравим копченим ароматом і смаком сподобається навіть дітям.
Інгредієнти:
- Горох колотий (половинки) – 250 г;
- Свинячі копчені реберця – 400 г;
- Цибуля ріпчаста – 2 шт.;
- Морква середня – 1 шт.;
- Зелень, сіль, перець – за смаком;
- Рослинна олія – для смаження.
Спосіб приготування:
- Готуємо інгредієнти. Добре промиваємо і замочуємо горохову крупу, миємо і очищаємо овочі. Цибулю нарізаємо великими кубиками. Моркву тремо на крупній тертці.
- У казані або каструлі з товстими стінками обсмажуємо цибулю і моркву до золотистого кольору, ретельно помішуючи. Копчені реберця нарізаємо вздовж кістки на невеликі шматочки.
- Викладаємо в засмажку ребра і обсмажуємо ще 4-5 хвилин. Зливаємо воду з гороху і пересипаємо в казан. Розрівнюємо поверхню і вливаємо воду, щоб вона була на 1,5-2 см вищою за крупу. Робимо мінімальний вогонь.
- Варимо горошницю з копченостями 50-55 хвилин, періодично помішуючи. Точний час приготування може відрізнятися залежно від структури гороху. Якщо він уже м’який і добре розварився, можна вимикати.
Поради для ідеальної горохової каші
Якщо хочете приготувати ідеальну горохову кашу, скористайтеся такими порадами:
- Варити горошницю краще в товстостінній каструлі (наприклад, із товстого алюмінію або чавуну). Можна використовувати казан, вок, гусятницю.
- Горошниця звариться швидше без замочування, якщо під час приготування додати у воду невелику щіпку питної соди. Сода не вплине на смак каші, а час приготування істотно скоротиться.
- Коли горох закипає, піднімається сильна піна, яка може втекти з каструлі. Не варто йти далеко в цей момент. А піну потрібно зібрати.
- Горохова каша готова, коли цільний горох розвариться і почне набувати кремоподібної консистенції.
- Якщо хочете, щоб каша була схожа на пюре, можна пробити її блендером або розім’яти звичайним товкачем для картоплі
- Щоб зробити смак страви більш насиченим, горошницю можна варити на м’ясному, грибному або овочевому бульйоні. Можна покласти в каструлю шматочок копченого сала, курки, реберця.
- Солити і приправляти спеціями горохову кашу необхідно в самому кінці. Якщо зробити це раніше, можна пересолити.
Подавати горошницю найкраще з котлетами, печінковими оладками або просто смаженою печінкою, вареними сосисками, сардельками, копченими ковбасками. Але і просто з тушкованими овочами теж буде смачно і корисно. На завершення ще один варіант приготування горошниці, яка завдяки парі хитрощів набуває яскравого смаку та аромату.