Грузді солоні



Груздь – один з найцінніших грибів. Ці гриби високо цінувалися ще за часів Київської Русі, час минув, а цінність груздів не впала, а тільки зросла. Хто не любить з’їсти парочку іншу хрустких засолених грибочків, зі свіжою картоплею? Думаю, що ніхто не відмовиться від такого воістину царського ласощі. Саме солоні грузді, тому що їх в більшості випадків солять, а не маринують, ніж ми сьогодні і займаємося, будемо солити грузді. Але для початку кілька слів про цього славного грибочки.

Грузді ростуть сім’ями або ж великими групами, так що якщо знайшов один груздь, неодмінно поруч знайдеш ще парочку його побратимів, зверніть увагу на цей момент при збиранні грибів. Найчастіше грузді можна зустріти в змішаних лісах. У наших краях зустрічаються кілька видів груздів, в цей раз ми зібрали три види: грузді справжній, сирої груздь і чорний груздь. Більшої ароматний серед зібраних нами грибів володіє сирої груздь, він має невеликий ворс по краю капелюшки і якщо провести пальцем по капелюшку гриба, то палець покриється слизом, що властиво даному грибу. Ви ніколи не помилитеся, збираючи грузді, у них є свій відмітний аромат, який ні з чим не сплутаєш.

солоні грузді

грузді солоні

Отже, приступимо. Грузді можна солити гарячим або холодним способом. Я знову солю грузді за маминим рецептом, а вона солить грузді гарячим способом. Відразу б хотілося принести вибачення за малу кількість фото, вже було пізно і тому сил після переробки грибів вже не залишалося на фотографування всього процесу приготування, але я постараюся більш доступно описати весь процес.

Для того щоб засолити грузді гарячим способом вам будуть потрібні наступні інгредієнти:

Складові:

  • Грузді (будь-які),
  • Сіль (НЕ йодованої),
  • Перець чорний запашний горошком,
  • Перець чорний горошком,
  • Гвоздика (ціла),
  • Листя смородини, листя вишні, парасольки і гілочки кропу,
  • Часник (зубчики),
  • Листя хрону.

Процес приготування:

Для початку потрібно ретельно промити грузді, для цього вам потрібно озброїтися ножем і щіткою (або йоржиком), я пристосувала для такого випадку звичайну зубну щітку, дуже зручно. Потім чисті гриби ще раз промиваємо під струменем холодної води. Якщо гриби великі, то їх слід розрізати на кілька частин. Потім гриби потрібно укласти в глибоку каструлю і залити їх водою, залишити вимочувати на пару годинок.

груздіПісля перекладаємо гриби в каструлю і заливаємо теплою водою, ставимо ємність на вогонь і варимо 20 – 25 хвилин після закипання, періодично знімаємо утворюється пінку.

Тепер потрібно перекласти відварені гриби в друшляк і злити воду, в якій варилися грузді. Потім грузді промиваємо в холодній воді і залишаємо для того щоб стекла зайва рідина.

Далі потрібно підготувати листочки смородини, вишні та хрону, їх ретельно промиваємо і трохи обсушуємо. Чистимо зубчики часнику. Промиємо і підготуємо банки, їх потрібно простерилізувати. Кількість спеції, зелені і часнику ви можете вибрати за своїм бажанням.

У підготовлені банки розкладаємо спеції, листочки і парасольки кропу, також потрібно порізати часник пластинками і покласти кілька пелюсток в банку. Далі викладаємо шар відварених і промитих грибів, присипаємо сіллю, не шкодуємо солі, але і не переусердствуем, у мене пішло на кожен шар приблизно по одній столовій ложці. Далі знову шар з листочків, спеції, часнику. Знову гриби і так далі поки не закінчаться грибочки. Зверху грузді присипаємо сіллю і накриваємо листом хрону. В ідеалі грузді слід викладати капелюшками вниз, але тому що у нас були різнокаліберні грузді і ми їх різали, то наші грибочки розкладалися в баночці довільно. Головне не забуваємо злегка прітрамбовивать кожен шар руками.

Банки закриваємо пластиковими кришками і залишаємо при кімнатній температурі на добу, потім відправляємо в прохолодне місце, в моєму випадку в холодильник для подальшого зберігання.

Солоні грузді будуть вже готові через 7 – 10 днів, адже вони попередньо відварювати, що зробило процес засолювання набагато швидше, ніж в процесі холодного соління грибів.

З такими грибочками взимку можна подати не тільки відварну картопельку, але і додати їх у салат, борщ або, же в піцу або пиріжки, дуже смачно.

За рецепт солоних груздів дякуємо слов’яни.

Хороших вам рецептів і вдалих заготовок!