Котлети в духовці рецепти



Приготування такого звичного повсякденного страви, як м’ясні котлети, у багатьох господинь займає багато часу. А ще сковорідка з великою кількістю використаного жиру, яку так не хочеться потім мити, геть відбиває бажання куховарити коле. У цьому випадку значно заощадити час і сили допоможе рецепт запечених м’ясних котлет. Котлети в духовці спрощують весь кулінарний процес, не містять великої кількості жиру, тому набагато корисніше смажених. Блюдо сміливо можна включати в раціон дітей, літніх людей, а так само страждають хворобами шлунково-кишкового тракту.

Котлети в духовці зі свинини

Котлети в духовці

Для котлет використовуйте фарш не магазинний, в який невідомо що поклали, а приготований власноруч із продуктів хорошої якості. В якості головного інгредієнта краще взяти м’ясо з прошарками жиру, наприклад, ошийок або лопатку. Тоді котлети неодмінно вийдуть соковитими. Якщо ж ви використовуєте пісне м’ясо, обов’язково додайте в фарш шматочок сала або вершкове масло.

як приготувати котлети в духовці: покроковий фото рецепт

Інгредієнти для м'ясних котлет

  • м’ясо (свинина) – 500 г,
  • хліб 70 – 80 г,
  • цибуля ріпчаста – 1 шт.,
  • молоко – 200 мл,
  • панірувальні сухарі,
  • сіль,
  • чорний мелений перець.

Отже, перше, що ми робимо – замочуємо хліб в молоці на 10 – 15 хвилин. Традиційно в кістлявий окорок рекомендують класти білу булку, але мені більше подобається додавати хлібний м’якуш з житнього борошна – виходить цікавий, незвичайний смак.

Хліб в молоці котлети

Через м’ясорубку пропускаємо шматочок свинини.

Свинина в м'ясорубці

Додаємо злегка віджатий від молока хліб. Потім очищену і подрібнену через м’ясорубку цибулину. Обов’язково сіль і перець за смаком. Якщо фарш вийшов занадто густий, можна ще підлити трохи молока, в якому лежав хліб.

М'ясний фарш для котлет

Котлетної маси ретельно вимішуємо, пропускаємо її через пальці. Потім кілька разів з силою вдаряє об стіл – це додасть фаршу однорідну структуру. Тепер посуд з м’ясною сумішшю накриваємо харчовою плівкою і відправляємо на 20 хвилин в холодильник. За час, проведений в холодному місці, фарш стане слухняним, з нього легко можна буде ліпити свинячі котлети.

Формуємо невеликі биточки круглої або овальної форми товщиною близько 2 – 2,5 см. Для додання хрусткої скоринки, м’ясні вироби обов’язково потрібно запанірувати, причому не в борошні, а панірувальних сухарях. Зазвичай паніровці я готую заздалегідь – підсушують хліб в духовці, потім пропускаю його через м’ясорубку.

М'ясні котлети в паніровці

Деко змащуємо яким-небудь жиром (соняшниковою або вершковим маслом), близько один до одного розміщуємо на ньому котлети, відправляємо в духовку. Запікаємо при температурі 200 градусів до рум’яної скоринки (приблизно 20 хвилин).

Котлети на деку в духовці

Смачного!

Котлети в духовці рецепт

Смачні запечені котлети в духовці: рецепт з фото від Ксенії.

котлети рецепт в духовці

Домашні ароматні котлетки, що може бути смачніше! М’ясний фарш дуже частий гість наших холодильників, ми використовуємо його для приготування супу, підлив, макаронів, але найсмачніше з м’ясного фаршу виходять котлети, справжні домашні котлети.

Існує безліч рецептів приготування домашніх котлет, які можна приготувати з одного або різних видів м’яса. Найкраще змішувати м’ясо для фаршу, так котлети виходять смачними з насиченим смаком.

А ось додаючи в м’ясний фарш нові інгредієнти, ви отримаєте новий рецепт, який неодмінно виявиться смачніше попереднього. Наприклад, котлети з м’ясного фаршу з вівсяними пластівцями, які можна не тільки в маслі обсмажити, але і запекти в духовці, що зробить їх тільки більш корисними без зайвого масла. Поєднання вівсяних пластівців (або ж Геркулеса) і м’ясного фаршу додадуть готовим котлеток особливу ніжність і прекрасний смак!

Котлети з м’ясного фаршу з вівсяними пластівцями

Чесно кажучи, цей рецепт вийшов у мене експромтом, коли вдома не було хліба. Сиру картоплю мені терти не захотілося, лінь здолала. Ось і кинула я в фарш жменю Геркулеса. І ви знаєте, залишилася дуже задоволена! Для більшої користі вирішила приготувати запечені котлети в духовці, а для зниження калорійності вирішила не використовувати для красивої скоринки сир і майонез. Котлети вийшли дуже ніжними і смачними, у мене навіть дієтичними їх язик не повертається назвати, тому що це слово у багатьох викликає асоціації з блідими котлетами на пару.

Подивіться на ці котлети в духовці, ну хіба не красені?

котлети з вівсяними пластівцями в духовці

Додаю до рецептом запечених котлет свій фото звіт, нехай він послужить наочним керівництвом приготування смачного і корисного страви.

Даний рецепт повинен зацікавити діетчіков, адже в складі лише натуральні і корисні інгредієнти, а замінивши жирні види м’яса низькокалорійним курячим або індичих м’ясом, ви зробите котлети безпечними для вашого харчування.

Основними складовими наших сьогоднішніх котлет є м’ясо і вівсянка, і головною перевагою даних котлеток є те, що вони будуть приготовлені в духовці, що дуже корисно не тільки для диетики, але і для маленьких дітей.

Для того щоб приготувати котлети з м’ясного фаршу з вівсяними пластівцями вам будуть потрібні наступні інгредієнти:

Складові:

  • м’ясний фарш (свинячий – яловичий змішаний) – 0,5 кг,
  • яйце куряче – 1 штука,
  • вівсяні пластівці або геркулес (швидкого приготування) – 0,5 склянки,
  • ріпчаста цибуля – 1 штука (за бажанням),
  • часник – 2 зубчики (за бажанням),
  • сіль і спеції за смаком,
  • сметана – 100 г,
  • масло для змащування форми для запікання – 1 столова ложка.

Процес приготування:

Чесно скажу, не стала навіть заливати пластівці молоком або водою, щоб вони набрякли.

У готовий м’ясний фарш (краще змішаний зі свинини і яловичини) додаємо пропущений через прес часник і ріпчасту цибулю, дрібно порізаний, а краще подрібнений блендером в кашку. Додаємо сухі вівсяні пластівці, сире яйце, пару ложок сметани, сіль та інші спеції за смаком. Фарш з м’яса з додаванням вівсяних пластівців ретельно перемішуємо.

Котлетної маси відправляємо на 20-30 хвилин в холодильник, щоб геркулес набряк.

Підготовлений лист з бортиками змащуємо вершковим або рослинним маслом.

м'ясні котлети з вівсяними пластівцямиЗ підготовленого м’ясного фаршу формуємо довільної форми котлетки і викладаємо їх на попередньо змащене деко.

котлети запечені в духовціВідразу ж змащуємо кожну котлету сметаною. У мене була сметанка 20% жирності.

На деко навіть не наливала води, з котлет виділявся сік, і я їм їх поливала в середині приготування. Скажу відразу, так повівся фарш. Якщо ваш фарш з більш пісного м’яса, можливо, доведеться підлити кілька ложок води на деко.

Духовка повинна бути добре прогріта до 200 ° градусів, ця умова дозволяє згорнутися білку в м’ясі і соку залишитися всередині котлет, забезпечуючи їх соковитість. Ставимо котлети з вівсянкою в духовку на 15 хвилин.

Через 15 хвилин відкриваємо дверцята духовки і поливаємо кожну котлету соком, що виділився. Якщо вся рідина з дека випарилася, то краще за все додати невелику кількість води (50 – 100 мл), щоб уникнути пригорання котлет.

Якщо ви не використовуєте для змазування котлет сметану, в цей момент викладаємо на них по невеликому шматочку вершкового масла. Потім знову відправляємо котлети в духовку ще на 15 хвилин.

Котлети в духовціГотові запечені котлети викладаємо на тарілку і сервіруємо, свіжою зеленню або овочами. Як гарнір до таких котлеток можна подати відварні або парові овочі, рис, картопляне пюре або макарони, в будь-якому випадку страва вийде прекрасним! Мені дуже сподобався гарнір з печериць і спаржевої квасолі, рекомендую!

Ось так легко і просто, а головне швидко у вас на столі з’являться корисні пишні котлети з м’яса з геркулес. До речі, присутність в фарші вівсяних пластівців ніяк не позначиться на їх м’ясному смаку.

Для того щоб надати котлет ще більше яскравості і свіжості, рекомендуємо додати в фарш рубану свіжу зелень петрушки або кропу, а можна кріп і петрушку разом. Якщо після приготування котлеток у вас залишилося небагато котлетного фаршу з вівсяними пластівцями, то з нього можна приготувати суп з фрикадельками для дітей.

    Кілька корисних порад з приготування смачних котлет з м’ясного фаршу:
  • для приготування фаршу дуже часто використовують хліб, як добавку, але деякі господині знають, що краще за все підійде злегка черствий хліб. Але не радимо використовувати свіжий батон, так як він має високу клейковину і тому готові котлети втратять свій гарний зовнішній вигляд і можуть стати сірого кольору;
  • ріпчаста цибуля для фаршу слід різати як можна дрібніше, а найкраще натерти його на дрібній тертці або подрібнити за допомогою блендера;
  • якщо для приготування м’ясних котлет ви використовуєте нежирні види м’яса, то рекомендуємо вам додати в фарш невелика кількість свинячого сала (свіжого або солоного) або вершкового масла;
  • як панірування котлет можна використовувати панірувальні сухарі або манну крупу, ці види панірування додадуть котлет красиву і хрустку скоринку.

Приємного вам апетиту і хороших рецептів!

Приготування котлет з серця – >>Що приготувати з серця