У свій час я постійно купувала на ринку мариновану соєву спаржу. Корейські (а може в’єтнамські або китайські) дівчата продавали шалено смачну закуску з сої! Заздалегідь прошу вибачення, на той момент я зовсім не розрізняла азіатів, тому вказую такий розкид в національності. Зараз я була б набагато розумніше, обов’язково дізналася б звідки родом цей чудовий рецепт і звідки приїхали ці милі продавці.
Азіатські дівчата роз’їхалися, мариновану спаржу перестали продавати, і я зовсім забула про цю страву.
Сьогодні, побачивши у продажу сушену Фучжи, я вирішила неодмінно її приготувати!
Мені не хотілося йти жодному рецептом, представленому на різноманітних кулінарних сайтах, так як жоден з них не був схожий на той, по якому колись готували дівчата-азіатки. Я вирішила відтворити смак сама. І знаєте, вийшло досить-таки непогано: спаржа, маринована в рисовому оцті, з соєвим соусом, часником і червоним перцем. Ароматна, гостра, з яскравим смаком. Думаю, що вам теж сподобається.
Що потрібно:
- 200 гр. сушеної спаржі – Фучжи
- 3 ст. л. соєвого соусу (солоного)
- 2 ч. Л. рисового оцту
- 3 зубчики часнику
- 1/2 червоного перцю (не дуже гострий)
- 1/2 ч. Л. тростинного або білого цукру
- 2 ст. л. рослинного масла
- 2-3 ст. л. води
Рецепт простий, але часу піде не мало. Так як Фучжи спочатку потрібно замочити на ніч у холодній воді (кімнатна температура). А потім замаринувати на 2-3 години. мінімум, а краще теж на ніч.
Як смачно замаринувати соєву спаржу
Отже, заливаємо спаржу питною водою. Вода повністю покриває Фучжи. Ми залишаємо на ніч. До ранку колір спаржі трохи зміниться, стане більш світлим, а самі волокна размягчеют.
Беремо посуд, в якій буде зручно маринувати соєвий продукт. І починаємо готувати маринад. Вливаємо оцет і соєвий соус. Змішуємо.
Додаємо дрібно нарізаний часник, його ж можна пропустити через прес для часнику. Ріжемо кільцями червоний гострий перець. Перцю за смаком. Я люблю гостріше. Засипаємо цукор.
Вливаємо трохи води. Нарізаємо спаржу невеликими шматочками. І кладемо в маринад.
Заповнюємо піалу повністю. Половина Фучжи потоне в маринаді, а половина залишиться на поверхні (тут ще залежить від форми посуду), тому соєву закуску потрібно іноді помішувати, щоб маринувалося рівномірно.
Ставимо в холодильник на ніч. Або на 2-3 години мінімум. По закінченні цього часу маринована соєве спаржа буде готова. Поливаємо її маслом.
Подаємо як холодну закуску. У мене: маринований Фучжи, рис, пліч-чой з грибами і стручкової квасолею.
Смачного!
Рецепт від Галини А.