Ще кілька років тому на ринкових прилавках панував пеленгас. Ця риба, практично, без кісток, з ніжним білим м’ясом. Риба багата легко засвоюваним білком і корисними жирними кислотами. Пеленгас, як і будь-яка інша риба, солиться, з нього можна зварити юшку, зробити котлети, зварити на пару, згасити, запекти в духовці.
Так чому ж не зробити рибний день не тільки в четвер при різноманітності рецептів з риби. Сьогоднішній пост про те, як приготувати пеленгаса швидко і смачно.
смажений пеленгас
Нам знадобляться такі інгредієнти (на 4 порції – по 2 шматочки):
Складові:
- Пеленгас – 2 рибки;
- Борошно пшеничне – 2-3 ст. л .;
- Панірувальні сухарі;
- Яйце куряче – 2 шт .;
- Приправи для риби (розмарин, шавлія, чебрець, базилік, сушений кріп, петрушка, часник);
- Сіль і чорний перець за смаком;
- Рослинна олія для смаження.
Процес приготування:
Риба, в нашому випадку пеленгас, очищається від луски, відрізаються голови. Так само необхідно позбутися від нутрощів і зняти зсередини чорну плівку, так як вона дає гіркий смак риби, що небажано. Ріжемо рибу на середні порційні шматочки. Кладемо пеленгас в глибоку тарілку і солимо. Взагалі рибу бажано солити до смаження, так вона не розвалиться під час приготування.
Готуємо кляр для пеленгаса. Для цього беремо глибоку тарілку, розбиваємо в неї 2 курячих яйця (добре буде, якщо вони домашні), солимо і перчимо до смаку. Яйця ретельно змішуємо виделкою з сіллю і чорним перцем. Головне не пересолити кляр, так як пам’ятаєте, що наша рибка в цей момент трохи засаливается.
Дістаємо ще одну глибоку миску, в яку насипаємо панірувальні сухарі і 2-3 столові ложки борошна. За бажанням можна використовувати тільки борошно, або тільки сухарі. Перемішуємо вміст в тарілці. Можете ще трохи додати сухарів, щоб смажений пеленгас мав корочку товстіший і позажарістей.
Опускаємо нарізану рибу в яйце і мачає з усіх боків.
Після добре обвалюють пеленгаса в борошняної паніровці.
На добре розігріту сковороду наливаємо трохи олії. Викладаємо шматочки риби на сковороду і смажимо пеленгас при відкритій кришці по 10-12 хвилин з кожного боку, до утворення золотистої скоринки.
При бажанні за кілька хвилин до закінчення готування можна накрити сковорідку кришкою, щоб пеленгас наситився паром. Тоді м’ясо риби буде ще соковитіше.
Смажений пеленгас в паніровці подається з будь-яким гарніром і прикрашається зеленню. Риба пеленгас добре поєднується з овочевим салатом.
Як ще приготувати пеленгаса
Пеленгас довгий час був мешканцем Японського моря. В Азовське море його запустили для очищення акваторія. Можна зустріти цю рибу і в Чорному морі. Пеленгас дуже швидко освоїться на новому місці. Іноді можна побачити великі екземпляри. Їх вага досягає дванадцяти кілограм. М’ясо пеленгаса містить різні вітаміни, фосфор, магній. А відварна і запечена риба, на думку дієтологів, вважається дуже корисною.
Голова і плавники риби годяться для приготування юшки. А м’ясо можна відварити, посмажити або запекти в духовці.
Пеленгас тушкований з овочами
М’ясо пеленгаса можна згасити разом з овочами. Для цього рибу нарізають невеликими шматочками і обсмажують на повільному вогні. Морква, цибуля, картопля обсмажують в олії. Потім змішують з обсмаженими шматочками риби. Отримане блюдо заливають томатною пастою, розведеної кип’яченою водою. Додавши сіль і приправу, рибу та овочі ставлять гасити на повільний вогонь. У готову страву перед подачею на стіл можна додати сметану або майонез. Смачне і корисне блюдо стане головною прикрасою столу.
пеленгас фарширований
Фарширована риба годиться тільки для досвідчених господинь. Підготовлена до фарширування тушка пеленгаса начиняється фаршем. Це може бути овочевий фарш або фарш, приготований з грибів. Начинити пеленгаса можна відвареним рисом, змішаним з обсмаженою цибулею і томатною пастою. Як фаршу годяться навіть кальмари.
Перед тим, як поставити рибу в духовку, черевце зашивають нитками. А в кінці приготування рибу поливають майонезом і запікають у духовці ще кілька хвилин.
Можна приготувати цю рибу з додаванням білого напівсухого вина. Морква, цибуля, кабачки обсмажують. Потім гасять до напівготовності, додаючи біле вино. Отриманою масою начиняють підготовлену рибу. Пеленгас укладають в спеціальну форму. Поливають залишилися вином і запікають до готовності.
Котлети з пеленгаса
Котлети з м’яса пеленгаса годяться в меню дітям. Соковиті і м’які котлети не тільки смачні, але ще й корисні. Якщо з котлетки зробити смішного їжачка, то діти із задоволенням його з’їдять.
Філе риби пропускається через м’ясорубку разом з цибулею, скибочкою розмоченого в молоці хліба. У фарш додається яйце, сіль. Сформовані котлети з пеленгаса готують запеченими в духовці або на пару в пароварці або мультиварці в спеціальному лотку.
Для дорослих такі рибні котлети з пеленгаса можна запанірувати в борошні або сухарях і обсмажити в маслі на сковороді.
Шашлик або пеленгас на грилі
Годиться ця риба і для приготування на решітці. Попередньо пеленгас необхідно замаринувати з цибулею, сіллю, спеціями і лимонним соком, додавши кілька ложок рослинного масла. А вже потім викладати на решітку. Подають шашлик з пеленгаса, в основному, з салатом з овочів і відвареною картоплею.
Приємного вам апетиту і хороших рецептів!