Перлова каша з м’ясом
Раніше з перлової крупи я готувала тільки кутю. Як і всі, необгрунтовано, але твердо вважала її другосортним сировиною для каш, годяться тільки для невибагливої солдатської кухні. Однак не так давно мені попалася на очі сторінка з книги Похлебкина, де він буквально співає оду перлової каші, і в мені оселився спортивний інтерес до цього продукту. Кульочок перловки був куплений і незабаром випробуваний.
Потрібно сказати, я рідко маю терпіння строго слідувати чужими рецептами, тому не готувала кашу так, як описано в книзі Похлебкина, а пішла своїй інтуїції і досвіду, які мене не підвели. Перлова каша з м’ясом вийшла чудово, перший кілограм крупи швидко пішов, а нове блюдо впевнено влаштувалося в числі моїх улюблених. Цим рецептом я з вами і ділюся.
Перлова каша з м’ясом
Складові:
- 200 г свинини,
- 1 велика цибулина,
- 1 морква,
- 1.5 склянки перлової крупи,
- сіль,
- мелений перець,
- лавровий лист.
Процес приготування:
Спочатку я готую перлову кашу з м’ясом за принципом плову, тобто, м’ясо з овочами роблю окремо. Але оскільки перловка вариться довго, то на відміну від рису, її я теж готую окремо майже до готовності, а потім тушу м’ясо і крупу разом до потрібної консистенції. Цей варіант найнадійніший, тому що час приготування м’яса і крупи не залежать одне від одного – каша не розвариться, а м’ясо не залишиться сирим.
Отже, спочатку нарізаємо м’ясо шматочками і обсмажуємо його на рослинному маслі. Потім в тій же сковорідці разом з м’ясом трохи обсмажуємо цибулю і великі шматочки моркви. Заливаємо все водою і тушкуємо під кришкою до готовності м’яса. При необхідності можна підливати воду, скільки потрібно, щоб м’ясо стало м’яким. В кінці приготування повинна вийде густа підлива, в якій практично не помітний цибулю. Цю підливу солимо, додаємо лавровий лист, мелений перець і тимчасово отставляем в сторону.
Окремо готуємо крупу. Її можна заздалегідь замочити, але якщо ви забули або не встигли це зробити – нічого страшного, просто доведеться варити трохи довше.
Спочатку заливаємо перловку трьома склянками води і варимо на повільному вогні. Потім потрібно дивитися за ступенем готовності, чи потрібно доливати воду (бо зерно буває різним та й сама крупа може бути спеціально оброблена для швидкого приготування).
Готова зварена крупа виглядає цілими зернятками, але стає м’якою. Після цього додаємо в каструльку з перловкою м’ясну підливу і тушкуємо їх разом ще 10-15 хвилин (якщо перед додаванням підливи в каші залишалася зайва вода, то її потрібно майже повністю злити).
Готової каші даємо настоятися.
За рецепт і фото дякуємо Наталію.