Штоллен дрезденський рецепт
По-справжньому різдвяний дрезденський пиріг можна спробувати тільки цьому місті. Але сьогодні не проблема підібрати потрібні інгредієнти в будь-якому місці. Після чого зробити кулінарну подорож в Дрезден і приготувати німецький різдвяний кекс – штоллен.
Різдвяний пиріг як в Дрездені
Беремо продукти в розрахунку на два пирога:
Складові:
начинка:
- родзинки темний – 200 грам,
- родзинки світлий – 200 грам,
- цукати (вишневі, лимонні) – 150 грам,
- мигдаль різаний (подрібнений) – 50 грам,
- горілка (коньяк, ром) – 70 мл
Для опари:
- молоко – 150 мл,
- дріжджі сухі – 10 грам,
- мед – три столові ложки,
- цукор – три столові ложки,
- борошно – один стакан
Для тесту:
- борошно – один стакан,
- маргарин – пачка (200 г),
- два яйця,
- три столові ложки цукру.
Для оформлення верху знадобляться:
- масло розтоплене вершкове -100 грам,
- сахарноая пудра – 30 грам.
Процес приготування:
Всі інгредієнти для начинки (родзинки, цукати і мигдаль) змішуємо і за добу заливаємо спиртним напоєм, який знайдеться в домі.
Готуємо опару на штоллен. В молоко кімнатної температури додаємо дріжджі, цукор і мед. Ми залишаємо для збільшення обсягом в два-три раза.
Тим часом розтоплений, але не дуже гарячий маргарин необхідно змішати з цукром і яйцями. Ввести опару, додати другий стакан муки. Замісити тісто. Залишити для підйому. У піднялося тісто додати приготовлену начинку з родзинок, цукатів, мигдалю. Тісто має підійти ще один раз.
Сформувати овальну корж,
скласти її навпіл і верхній край відігнути до середини, як на фото. Через 20 хвилин, коли різдвяний кекс підійде, поставити його в заздалегідь прогріту в духовку.
Випікати штоллен сорок хвилин при температурі 180 градусів.
Готовий пиріг рясно змащуємо розтопленим вершковим маслом і посипаємо цукровою пудрою. Після чого щільно загортаємо в Пекарській папір або фольгу. Ми залишаємо зріти на 10-12 годин. Штоллен пудрою не зіпсуєш і перед подачею можна повторити посипання верху цукровою пудрою.
Хоча в Дрездені готовий штоллен витримують не менше трьох тижнів, а іноді навіть зберігають до весни, не буде великої біди, якщо його з’їдять годин через 12 після випічки.
Фото і рецепт дрезденського штоллен підготувала Салміна Наталя.
Приємного вам апетиту і хороших рецептів!