Тісто для пісної галети на житнього борошна



Така заготовка допоможе вам створити смачну, пісну вегетаріанську випічку. В якості начинки для галети ви можете взяти будь-який джем або варення на смак, свіжі фрукти, суміш горіхів з фруктами і ягодами., Кабачки, баклажани, брокколі або улюблену овочеву суміш., Гриби, сир, тофу і так далі. За допомогою галетного тесту можна створити ситний обід або солодкий десерт – універсальне тісто для оригінального блюда.

Завдяки тому, що до складу тесту входять тільки пісні і натуральні інгредієнти, випічку, створену на її основі, можна давати і маленьким діткам, і тим, хто дотримується дієти по здоров’ю: без молока, без яєць, без дріжджів.

Житнє борошно в рецепті можна замінити цільнозерновий, гречаної або вівсяної, кожен раз створюючи нові і апетитні варіанти пирога з начинкою.

Дана кількість інгредієнтів розраховане на одну галету (діаметром 24-27 см). Якщо ви збираєтеся готувати на велику компанію, збільште кількість необхідних продуктів в кілька разів.

Тісто для житнього галети відмінно зберігається кілька днів. Для цього його необхідно загорнути в харчову плівку, укласти в короб (наприклад, в будь-який пластиковий контейнер для зберігання харчових продуктів) і відправити в холодильник.

Інгредієнти для тіста:

Інгредієнти для тіста

  • 1/4 ст. води (1 склянка – 250 мл)
  • 1/4 ст рослинного масла
  • 100 гр. житнього борошна
  • 150 гр. пшеничного борошна
  • сіль (щіпка)

Інгредієнти для начинки на ваш вибір:

  • 4 яблука + 3 ст. л. цукру без гірки + 0,5 ч. л. кориці
  • 400 гр. свіжого гарбуза нарізаною кубиком + 200 гр. бринзи або фети + 3 зубчики часнику + 3 гілочки базиліка + сіль, перець
  • 300 гр. вишні без кісточок + 1 банан + 1 ст. л. цукру
  • 4 груші + 1 ч. Л. дрібно нарізаного імбиру + 1 ст. л. цукру + 1 ст. л. меду

Як приготувати тісто для галети

В одному посуді змішуємо два сорти борошна.

Житня і пшенична мука

Наливаємо в каструлю питну воду, насипаємо дрібку солі і рослинний жир (використовуємо рафінована олія будь-якого сорту). Доводимо масу до кипіння.

Гаряча вода

Знімаємо з вогню і поки вода не встигла охолонути, викладаємо в миску рекомендовану кількість житнього і пшеничного борошна.

Вода з борошном

Швидкими рухами починаємо змішувати інгредієнти, поки вони не будуть зігнані в тугий ком.

Замішуємо густе тісто

Виходить ось таке тісто:

Тугий кому тесту

На відміну від пшеничного тіста, тісто на житнього борошна менш еластичне, якщо його розтягнути, то може рватися або «кришитися». Але при цьому розкачати основу для пирога буде легко.

Житнє тісто для галети

Покриваємо заготовку для галети харчовою плівкою, охолоджуємо 30 хв. в холодильнику. Поки тісто охолоджується можна приготувати начинку.

Якщо начинка буде зі свіжих ягід або фруктів, просто наріжте їх тонкими скибочками, присипте потрібною кількістю цукру і спецій і викладіть по центру розкатаної основи для галети з житнього борошна. Краї галети подверніте так, щоб начинка в центрі запікалася, але не витікала.

Випікайте в духовці при 200 ° С протягом 35-45 хв.

Ось така яблучна галета вийде за рецептом вище:

Галета з яблуками

Ось галета з вишнями і медом, краї тіста присипані цукром і змащені олією:

Вишнева галета

А ось галета з гарбузом і сиром:

Галета з гарбузом і фетою

Тісто для галети буде зберігатися в холодильнику до 3-х днів, але найкраще його використовувати в день приготування. Тим більше, рецепт зовсім важкий.

Смачного!