Червона смородина – ягода, безумовно, корисна. Ось тільки через свого характерного кислого смаку не всім вона подобається, та й при деяких захворюваннях в свіжому вигляді вживати ягоди просто не рекомендується. А ось заготовки на зиму з червоної смородини дуже вдалі. Різноманітні компоти, джеми, конфітюри, пастила виходять яскравими, насиченими за смаком. Але особливо чудовим виходить желе з червоної смородини на зиму. Соковитого червоного кольору, з інтенсивним кисло-солодким смаком – справжній вишуканий десерт!
Желе з червоної смородини на зиму
Червоні ягоди смородини багаті на пектин, тому заготівля з них прекрасно загусає без додаткових желирующих коштів: без желатину і агару. Досить в сік додати потрібну кількість цукрового піску.
Зустрічаються в мережі рецепти смородинового желе без варіння, але цей – з короткочасної варінням, що дозволяє зберігати заготовку без холодильника.
покроковий фото рецепт смородинового желе
Складові:
- червона смородина – 1 кг,
- цукровий пісок – 1,8 кг.
Процес приготування:
Кисті смородини промийте під проточною водою. Потім дайте трохи просохнути, ягоди зніміть з гілочок. Тепер наше завдання відокремити сік з ягід. Для цього смородину потрібно подрібнити. Можна пропустити через м’ясорубку, придушити ягоди дерев’яним товкачем або ж перебити блендером – виберіть для себе найбільш зручний і швидкий варіант.
Пюре зі смородини перетріть через сито або відіжміть рідину за допомогою марлі.
У вийшов сік засипте цукровий пісок і ретельно розмішайте. Каструлю з ягідної сумішшю помістіть на середній вогонь, доведіть вміст до кипіння. А потім, стримавши вогонь, варіть майбутнє ягідне желе протягом 15 хвилин, не забуваючи при цьому час від часу помішувати.
Поки желе вариться, приготуйте посуд для зберігання заготовки: банки ретельно вимийте содою або миючим засобом, простерилизуйте їх над парою 10 хвилин. Металеві кришки прокип’ятіть протягом 5 хвилин, потім дайте їм обсохнути на рушник.
У підготовлені банки розлийте кипляче желе.
Банки з желе з червоної смородини закатати металевими кришками, охолодіть. Зберігайте закачування в сухому, прохолодному місці. Спочатку заготовка буде схожа на тягучий ягідний сироп, а через добу-дві маса почне густіти і желіроваться.
Як приготувати желе з червоної смородини на зиму розповіла Ксенія, рецепт і фото автора.