Борщ з грибами, чорносливом і цвітною капустою
Борщ з чорносливом і грибами – це дуже-дуже смачне першу страву. Він виходить неймовірно ароматним, оригінальним, наваристим і густим. Загалом, просто обладнаний борщ виходить! Чесно кажучи, у мене це найулюбленіший рецепт першого страви.
Рецепт вегетаріанського борщу з чорносливом мені попався на очі кілька років тому. Чорнослив я люблю, але ось зварити з них суп чомусь довго не наважувалася. А даремно. Так що якщо ви теж роздумуєте: пробувати чи ні, однозначно скажу: пробуйте, це смачно! До слова, існує близько 100 варіантів приготування цього популярного страви, можна приготувати борщ з лисичками або іншими лісовими грибами, зварити гетьманський з баклажанами, веганські – з квасолею, а ще зелений з щавлем і інші варіанти. А зовсім недавно я натрапила на рецепт крем-борщ, виглядає приголомшливо, але який на смак – має бути ще спробувати.
До речі, від якості самого чорносливу залежить кінцевий результат. Тому вибирайте ягоди гарні, м’ясисті, і не в’ялені, а обов’язково трохи підкопчені (у них характерний запах). Звичайний чорнослив не дасть практично ніякого смаку, а ось підкопчений подарує особливий смак і аромат.
З грибів можна взяти гливи, як у мене, а також шампіньйони, білі гриби, лисички, сироїжки, вони можуть бути свіжими, маринованими, сушеними, замороженими. Я пробувала всі варіанти, кожен раз суп виходив смачним.
Складові:
- квасоля – ½ склянки
- цибуля – 1 шт.
- картопля – 3 шт.
- кольорова капуста – 200 г
- томатна паста – 1 ст. л.
- гриби – 200 г.
- морква – 1 шт.
- буряк – 1 шт.
- рослинне масло – 3 ст. л.
- лавровий лист – 1 шт.
- паприка, суміш перців – за смаком.
- сіль за смаком.
- чорнослив – 10-12 шт.
- болгарський перець – 1 ст. л.
- зелень – кілька гілок.
- перець духмяний – 6-8 горошин.
- бульйон овочевий (або окріп) – 2 л.
Як приготувати борщ з чорносливом:
Квасоля у мене була звичайна, тому напередодні ввечері я її замочила, а вранці зварила до готовності. Але можна використовувати і консервовану.
Цибулю, буряк, моркву і картоплю очистила. Лук нарізала. У каструлю влила олію, виклала лук.
Морква пустила на тертку. Виклала до цибулі.
Буряк теж натерла. Відправила слідом за морквою.
Нарізала картопля. Кинула до овочів.
Перемішала, накрила кришкою і залишила гаситися хвилин 5.
Потім виклала болгарський перець (у мене був нарізаний заморожений) і суцвіття цвітної капусти.
Потім гриби (теж заморожені).
Перемішала, кинула паприку і лавровий лист. Додала приблизно стакан овочевого бульйону і залишила гаситися на повільному вогні хвилин 10.
Коли картопля стала м’якою, додала томатну пасту.
Через хвилини 3 влила гарячий бульйон, кинула горошини запашного перцю.
Залишила кипіти на повільному вогні 5 хвилин.
Тим часом нарізала зелень і чорнослив.
Кинула в борщ, а потім і квасоля.
Посолити, кинула суміш перців. Накрила кришкою і залишила нудитися на тихому вогні ще 5 хвилин. Потім дала настоятися як мінімум ще 15-20 хвилин.
Ось і все, дуже смачний і ароматний борщ з чорносливом готовий!
До речі, я часто чую, що діти не люблять білокачанну капусту в супах. Так ось пісний борщ з цвітною капустою для дітей підходить ідеально. Цвітна капуста виглядає цікавіше, діти охочіше з’їдають її, та й смак, як мені здається, більш приємний. Можна спробувати і з брокколі.
До речі, це друга страва часто називають українським, приготованим по-полтавськи.
Смачного!