Ікра із зелених помідорів на зиму
Що може бути краще за ароматну закуску власного приготування? Відкрити взимку баночку такої смакоти до м’яса або просто для бутерброда – суцільне задоволення. Але готувати ікру можна не тільки з кабачків або баклажанів. Дуже цікавою за смаком виходить ікра із зелених помідорів. Калорійність такої ікри приблизно 195 ккал, тому насолоджуйтеся на здоров’я.
Ікра із зелених помідорів на зиму – покроковий рецепт із фото
На дачній ділянці восени дозрівають далеко не всі помідори, залишається багато зелених. Викинути шкода, адже в них вкладено багато сил і терпіння. У цьому випадку вам підійде рецепт приготування помідорної ікри.
За своїм смаком можна експериментувати зі спеціями, роблячи ікру ароматнішою та гострішою.
Інгредієнти
- Помідори зелені: 1.5 кг
- Ріпчаста цибуля: 750 г
- Морква: 750 г
- Гіркий перець: 1 шт.
- Часник: 2 головки
- Томатна паста: 3 ст. л.
- Цукровий пісок: 6 десерт. л.
- Сіль кам’яна: 2 десерти. л.
- Суміш перців: за смаком
- Соняшникова олія: 100 мо
- Оцет 9%: 3 ст. л.
Інструкція приготування
- Для початку миємо всі овочі. Моркву і цибулю очищаємо від шкірки.
- Розрізаємо їх на менші шматки.
- Часник очищаємо та подрібнюємо через прес.
- Помідори розрізаємо на часточки, видаляючи плодоніжки і, якщо є, підгнилі місця.
- Моркву пропускаємо через м’ясорубку.
- Слідом подрібнюємо цибулю.
- В окрему каструлю перекручуємо зелені томати. Ставимо на газ. Щойно маса закипить, зменшуємо вогонь і кип’ятимо п’ятнадцять хвилин.
- Після цього додаємо в каструлю подрібнені цибулю та моркву. Перемішуємо. Тушкуємо ще 20 хвилин.
- Після закінчення часу кладемо подрібнений часник, гострий перець, попередньо порізаний невеликими кільцями, перець мелений, томатну пасту, сіль, цукор і олію.
- Перемішуємо і тушкуємо ще 15 хвилин. Вливаємо оцет, витримуємо ще п’ять хвилин і вимикаємо газ.
- Розливаємо гарячу ікру в попередньо вимиті та стерилізовані банки. Закриваємо кришками. Укутуємо банки теплою ковдрою до охолодження. Ікру зберігаємо в погребі.
Рецепт ікри із зелених помідорів «пальчики оближеш»
За цим рецептом виходить в міру кисла і трохи солодкувата ікра. Для консервації підходять некондиційні овочі зеленого і бурого кольору. Заготівля відмінно зберігається всю зиму, навіть якщо стоїть у теплій коморі.
Розкладати овочеву масу необхідно гарячою в гарячі банки. Так і ризику, що банка лопне, не буде, і можливість потрапляння бактерій мінімальна.
Необхідні продукти:
- 2,5 кг зелених помідорів;
- 1 кг ріпчастої цибулі;
- 1 кг моркви;
- 4 болгарських перці;
- 1 стручок гострого перцю (або за смаком);
- 3 ст. л. солі;
- ½ ст. цукру;
- 1 ч. л. оцтової есенції.
Приготування:
- Помідорні плоди миємо, видаляємо серединку і пошкоджені ділянки, ріжемо великими часточками, які буде зручно подрібнити в м’ясорубці. У перців видаляємо плодоніжку і насіння, нарізаємо пластинами. Моркву і цибулю чистимо і ріжемо довільними скибочками.
- Пропускаємо всі підготовлені овочі через м’ясорубку з великою решіткою, щоб сік усередині не затримувався. Додаємо цукор і сіль, ставимо на вогонь і доводимо до кипіння.
- Після закипання варимо рівно 1 годину. За 7 хвилин до готовності додаємо оцтову есенцію, закриваємо кришкою і тушкуємо час, що залишився, на повільному вогні. Банки тим часом стерилізуємо протягом 30 хвилин за 50 градусів у духовці. Розфасовуємо ікру в тару і закатуємо стерильними кришками.
- Перевертаємо догори дном і даємо банкам охолонути. Можна накрити теплою ковдрою, щоб забезпечити додаткову стерилізацію. Прибираємо на тривале зберігання в темне місце.
Дуже смачна ікра із зелених помідорів без стерилізації
Залишилися на грядці помідори, які вже не встигнуть дозріти до заморозків? Це зовсім не привід викидати їх. З незрілих томатів та інших овочів виходить неймовірно смачна, яскрава, ароматна зимова закуска. До того ж готування не вимагає зайвих заморочок. Мінімум зусиль, максимум смаку і користі.
Необхідні інгредієнти:
- 1,5 кг зелених помідорів;
- 500 г болгарського перцю зеленого кольору;
- 500 г моркви;
- 500 г цибулі;
- 60 г цукру;
- 100 мл рослинної олії;
- Сіль за смаком;
- 1 ч. л. без верху чорного меленого перцю;
- 1 ст. л. 9% столового оцту.
Як консервуємо:
- Помідори миємо і розрізаємо на 4 або 8 частин, залежно від розміру. Решту овочів очищаємо від шкірки, перці від насіння. Усе нарізаємо досить великими шматками, які пройдуть у м’ясорубку без проблем.
- Насамперед пропускаємо через м’ясорубку цибулю й обсмажуємо її на невеликій кількості рослинної олії до легкого золотистого кольору. Подрібнюємо решту овочів і змішуємо з підсмаженою цибулею. Додаємо цукор, рослинну олію і сіль. Перемішуємо.
- Ставимо каструлю на плиту і варимо півтори години. Додаємо перець і оцет, варимо ще кілька хвилин.
- Розкладаємо по стерилізованих банках і закатуємо кришками. Охолоджуємо повністю і залишаємо на зберігання у звичайних кухонних шафках.
Поради та рекомендації
Помідорна ікра готується дуже просто всього за кілька годин. За смаком вона не поступається таким популярним видам як баклажанна або кабачкова. Принадність заготовки ще й у тому, що можна використовувати некондиційні плоди, які шкода викинути. Щоб усе вийшло з першого разу, запам’ятайте кілька рекомендацій:
- Секрет смачної ікри в балансі смаків. У томатах достатньо натуральної кислоти, тому оцет додавайте в невеликих кількостях, щоб продовжити термін зберігання.
- А ось цукор всипати просто необхідно, інакше ікра залишиться занадто кислою.
- Додавати болгарські перці не обов’язково, якщо не любите їхній смак.
- Але без цибулі та моркви не обійтися. Їх можна попередньо обсмажити, щоб пом’якшити смак.
- Те ж саме стосується і рослинної олії. Закуска відмінно зберігається без грама олії, при її додаванні калорійність стає значно вищою.
- Обов’язково ретельно промийте банки і кришки з харчовою содою, висушіть, а потім простерилізуйте в духовці, мікрохвильовці або під гарячою парою.
- Кришки достатньо залити окропом на кілька хвилин. Потім просушити на чистому кухонному рушнику.
- Стерилізувати салат ще й у банках немає сенсу, оскільки за годину-півтори тушкування овочі повністю розварюються і перетворюються на пюре.
Закуска для тривалого зберігання готується відразу великою партією в каструлі. Якщо не впевнені, що помідорна ікра вам сподобається, просто скоротіть кількість продуктів удвічі. Якщо нова страва припаде до смаку, можна приготувати ще. На завершення ще один варіант незвичайної закуски на зиму.