Користь і шкода насіння льону. Як приймати насіння і рецепт смачної лляної каші



Лляна каша, як і інші рецепти з насіння льону – вважаються лікувальними, які слідують вживати в їжу курсами. Невелика кількість насіння в якості доповнення до салатів або випічці цілком припустимі щодня, а ось доза понад 1/3 ч. Л. вже буде вважатися лікувальної, а значить використовувати насіння потрібно зі знанням справи.

Норма лляних насіннячок в день – до 2 ст. л.! При цьому перший раз слід з’їсти насіння не більше 1 ч. Л., А потім подивитися на реакцію організму. У рідкісних випадках навіть невелика кількість насіння може викликати неприємні відчуття, як правило – болі і поколювання в животі.

Користь лляних насіннячок

Льон містить в собі максимальну кількість омега-3 жирів, порівняно з іншими продуктами харчування. У цих крихітних насінні омега-3 більше, ніж у рибі і морепродуктах, горіхах і їстівних насінні або в зелених листових овочах!

Що робить в організмі омега-3?

  • Бере участь в роботі серцево-судинної системи (знижує ризик інсульту та інфаркту, особливо в літньому віці., Стабілізує тиск., Нормалізує рівень вмісту холестерину.).
  • Активізує захисні сили організму – упорядковує імунну систему.
  • Позитивно впливає на репродуктивну систему.
  • Омега-3 жирні кислоти допомагають швидкому лікуванню від псоріазу та інших дерматологічних захворювань.
  • Покращує роботу головного мозку: хороша пам’ять і більш швидке сприйняття інформації.
  • Кислоти відповідають за красу волосся (впливає на випадання, силу, блиск), нігтів і шкіри.
  • та інше..

Також в насінні льону міститься клітковина. Чи варто нагадувати, що завдяки клітковині травна система людини працює «як годинник». Бактерицидна слиз, яка утворюється при замочуванні насіння, допомагає легше засвоюватися їжі, а також не травмувати запалену слизову при деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Злагоджена робота кишечника – це міцне здоров’я, адже всі ми знаємо, що кишечник – це «другий мозок».

Не варто забувати і про лігнано, яким багаті насіння льону. Лігнано – це фітоестрогени, рослинні гормони. На відміну від синтетичних, що створюються штучним шляхом, лігнано не роблять негативного впливу на організм людини і не можуть нашкодити. По складу фітоестрогени схожі з жіночим гормоном – естрогеном, що виробляється в яєчниках.

Крім того, в насінні льону, як і у всіх насінні, міститься білок, що включає в себе 7 незамінних амінокислот.

Також до складу насіння входять складні вуглеводи – полісахариди. І жири.

Протипоказання

З обережністю слід вживати в їжу насіння льону тим, хто має проблеми з шлунково-кишковим трактом. У деяких випадках насіння можуть надавати лікувальну дію, але при виразковій хворобі, панкреатиті, холециститі – тільки за призначенням лікаря. Насіння мають яскраво виражений жовчогінний ефект.

Лляної відвар або лляна каша допомагають вивести камені і пісок з нирок і жовчного міхура. Цей пункт відноситься як до показань до застосування, так і до протипоказань. Все залежить від розміру камінчика і його розташування. Дрібні камені, які без проблем можуть пройти по протоках або пісок – легко виводяться за допомогою льону. А ось конкременти побільше можуть застрягти в сечоводі або в протоці, що вимагає екстреної медичної допомоги.

Також насіння льону протипоказані вагітним і годуючим мамам. На цей рахунок не проводилися серйозні дослідження, однак досліди на мишах показали погані результати, тому краще виключити насіння і повернутися до вживання після народження дитини і завершення годування.

Як приймати насіння льону

Насіння льону слід приймати в сирому вигляді, починаючи з невеликої дози – 1/3 ч. Л. в день. Часто зустрічаються рецепти з запареними насінням або відвареної лляної кашею. Але слід розуміти, що теплова обробка знищує більшу кількість корисних речовин, ніж знижує оздоровчий ефект в рази.

Посипайте свіжі салати, випічку, десерти, готуйте сироедческую лляну кашу (рецепт нижче). Максимальна денна порція – 2 ст. л. насіння. Курс – не більше 2-х тижнів (або за призначенням лікуючого лікаря).

Подрібнені насіння – (порошок) швидко окислюються, тому лляну борошно слід використовувати тільки свіжомелених.

Відвар, кисіль, настій з льняного насіння готують за призначенням лікаря. Так як при такому курсі лікування важливі пропорції води і насіння, консистенція, час вживання (до їжі або після), тривалість прийому і так далі. Інакше лікування може завдати шкоди, замість очікуваної користі.

Рецепт каші з лляних насіння – сироедческій

Отже, ми вже знаємо, що максимальну користь в собі несуть сирі насіння, тому кашу найкраще приготувати сироедческую. Готується таке блюдо швидко!

Сироедная каша

За смаком лляна каша схожа на фруктовий пудинг. Густий (слизовий, як кисіль) десерт дуже незвичайний на смак. У цьому рецепті 2 важливих інгредієнта: банан і лляні насіння. Останнє ви можете змінювати на свій смак.

Складові:

  • 1 стиглий банан;
  • 2 ст. л. насіння льону без гірки;
  • 1-2 волоських горіха;
  • персик або будь-який фрукт або ягоди за бажанням;
  • трохи води для замочування каші.

Смачна каша з насіння льону

Насіння перебираємо, промивати не потрібно. Заливаємо водою в співвідношення 1 до 2. Вода повинна трохи покрити насіння, щоб вони покрилися слизом. Замочуємо протягом 1-2 годин.

Перекладаємо в блендер. Збиваємо майже до однорідної маси.

Насіння роздрібнити і стануть схожі на пудинг білого кольору.

Додаємо половину нарізаного банана.

Знову все збиваємо.

Викладаємо кашу в тарілку. Нарізаємо зверху решту банана і персик часточками.

Присипаємо горішками.

І відразу ж подавайте на стіл! Смачного!