Рецепт засолювання пекінської капусти запозичений з корейської кухні. Заготівля такої закуски не представляє складності навіть в домашніх умовах. Також як і білокачанна капуста, пекінка – квас. Відрізняється закуска яскраво вираженою гостротою (за рахунок приправ і часнику), тому їсти її краще з добавкою інших страв, наприклад, з простим овочевим гарніром: несолоним рисом, картопляним пюре, печеною картоплею і т.д.
Оригінальна корейське назва – кимчи, з наголосом на останньому складі. Кимчи щодня присутній на столі, як добавка до риби, м’яса, салатів і овочів. У Кореї кимчи завжди можна знайти в продажу в супермаркетах (у вакуумній упаковці) або на вагу на місцевих ринках, так само, як у нас в сезон продають квашену капусту або квашені помідори, бочкові помідори, холодні закуски з баклажанів, бобових, грибів., корейську моркву і так далі.
Квашена пекінська капуста прекрасно зберігає вітаміни, мікроелементи та амінокислоти необхідні для повноцінного харчування. Тому закуска особливо популярна в зимовий час, коли на спад йде сезон свіжих овочів і фруктів. Залишаються лише привізні продукти, а також місцеві, які мають довгий термін зберігання або ж мариновані, квашені або консервовані продукти.
Прийнято готувати кимчи з пекінської капусти з болгарським перцем, з редькою, морквою, соєвим соусом, рибним соусом, яблуком, цибулею, часником.
Вашій увазі простий рецепт кимчи з пекінської капусти швидкого приготування.
Складові:
- 1 кг капусти
- 90 гр кухонної солі
- 3 шт. болгарського перцю
- 2 шт. гіркого перцю
- 1 чайна ложка меленого коріандру
- 1 чайна ложка паприки
- 2 столових ложки цукрового піску
- 1 головка часнику
- 3 літри води
З качана зняти мляві листя, якщо є такі.
Вимити в проточній воді. Розрізати його на дві частини. Покласти в широку емальовану каструлю.
Зробити розсіл з двох літрів чистої питної води. Для цього розчинити сіль і цукор у воді кімнатної температури (можна не кип’ятити).
Залити капусту розсолом, покласти невеликий гніт, щоб вода покривала качан. Каструлю поставити в тепле місце для бродіння.
Через три дні капусту вийняти з розсолу, трохи віджати воду.
Розкласти половинки на обробній дошці.
Підготувати суміш з перцю і часнику: очистити і подрібнити за допомогою блендера або м’ясорубки.
В отриману суміш додати паприку і коріандр, розмішати і нанести на кожен лист.
Зробити це краще в рукавичці, щоб не попалити руки перцем.
Стару заливку злити. Укласти акуратно, щоб фарш не висипався, половинки качана знову в каструлю.
Зробити нову заливку з одного літра води і столової ложки солі, залити її в каструлю.
Покласти гніт і залишити на 24 години. Через добу капуста готова.
Для зберігання перекласти в зручну ємність меншого розміру, долити трохи розсолу і прибрати в холодне місце: підвал, балкон або холодильник.