Коли настає піст, багато хто намагається вибірково підходити до вибору продуктів і до того, що з них можна буде приготувати. Деяким здається, що дотримуватися посту дуже важко. Але якщо у вас в кулінарній скарбничці вже будуть пісні рецепти салатів та інших страв, пережити цей відрізок часу буде набагато простіше.
Пропонуємо вам приготувати простий салат в пост: з пшоном або салат з капустою і овочами. Поєднання продуктів з ароматною зеленню та спеціями урізноманітнює звичне меню і збагатить організм вітамінами і мікроелементами.
Пісний салат з капусти
рецепт з селерою, смаженою цибулею і морквою
Хочу поділитися рецептом простого, але смачного і ситного салату з капусти, селери, смаженої цибулі і моркви. Зараз я його готую досить часто. А ідея з’єднати свіжі і смажені овочі прийшла до мене спонтанно. Якось я робила капустяний пиріг. Часу на гасіння капусти не було. Тому, я вирішила дрібно її нашаткувати і в сирому вигляді використовувати для начинки. А щоб смак був більш насиченим, додала підсмажену цибулю і моркву. У підсумку, пиріг вийшов просто чудовим! Але, я придумувала рецепт на ходу і начинки приготувала занадто багато. Коли пиріг був вже в духовці, чоловік побачив, що залишилася начинку, спробував, і запитав, чи можна йому доїсти «цей смачний салатик». А через кілька днів до нас прийшли несподівано гості. Крім гарніру треба було приготувати ще й салат з того, що було під рукою. І тут я згадала про нещодавній експеримент. Знову поєднала свіжу капусту зі смаженою цибулею та морквою. А оскільки в холодильнику знайшовся ще кореневої селера, додала і його трохи. Салат пішов на «ура»! Тепер це блюдо у мене – просто «паличка – виручалочка». Заправки ніякої не потрібно, адже разом зі смаженими овочами ми виливаємо в миску з капустою і рослинне масло. Можна додати зелень. Вона точно не завадить. І готувати такий салат можна і в піст, і в скоромні дні.
Складові:
- Капуста білокачанна – 200 г,
- Корінь селери – 100 г,
- Морква – 70 г,
- Цибуля ріпчаста – 50 г,
- Соняшникова олія 30-50 мл,
- Сіль, перець, зелень за смаком.
Рецепт приготування
Спочатку припустимо овочі. Для цього, цибуля очищаємо, миємо й кришимо дрібними кубиками. На гарячу сковороду наливаємо соняшникову олію і висипаємо цибулю.
Поки цибуля починає нудитися на невеликому вогні, підготуємо моркву. Для цього її необхідно почистити, помити і натерти на крупній тертці. Додаємо моркву до цибулі, перемішуємо і смажимо до трохи золотистого кольору. Ні в якому разі не пережарьте овочі, інакше вони будуть гірчити в салаті.
Поки цибуля з морквою остигають, займемося іншими інгредієнтами. Капусту звільніть від млявих і зіпсованих листя. Дрібно наріжте. Переминається не потрібно. Інакше салат буде занадто м’яким. Капуста повинна злегка хрустіти.
Корінь селери очищаємо і трьом на крупній тертці.
Тепер висипаємо в одну миску всі інгредієнти. Додаємо зовсім трохи солі і меленого чорного перцю. Акуратно перемішуємо. Чи не приминаю салат. Він повинен бути повітряним. Потім відразу викладаємо в салатник, прикрашаємо зеленню і подаємо до столу. Смачного!
Автор рецепта і фото: Біленко Анна
Простий салат в пост
рецепт з пшоном, цибулею і гранатом
Ця крупа несправедливо забута сучасними господинями, які все більше віддають перевагу макаронні вироби. Незважаючи на те, що пшоно довше готується, ніж макарони, воно набагато корисніше для здоров’я.
Складові:
- 150 грам пшоняної крупи;
- пару жмень зерен граната;
- одна червона цибулина;
- один пучок кінзи;
- 1/3 чайн. л. зіри;
- 1 столів. ложка лимонного соку;
- пара пучок меленого чорного перцю;
- сіль додавайте на ваш смак;
- пара столових ложок оливкової олії.
Процес приготування:
Якщо в пшоні побачите чорні зернята, видаліть їх. Наші бабусі завжди перебирали крупи вручну і не шкодували на це часу. Отже, крупу промийте в декількох водах, щоб воно стало чистим. У мисочці закип’ятіть в 3 рази більше води, ніж пшенки. У киплячу воду всипати вихідний продукт і варіть 15-20 хвилин на повільному вогні.
Воду злегка присолите, щоб зерно не було занадто прісним. В даному рецепті надлишок вологи краще, ніж її недолік, так зерна не склеїти. Відварену продукт відкиньте на друшляк, потім остудіть.
Гранат очистіть і витягніть зерна.
Зелень промитої кінзи дрібно порубати. Вона додасть страві дивовижний свіжий весняний аромат. Але якщо з якихось причин цей специфічний інгредієнт вам не до смаку, замініть його петрушкою, кропом, руколою, черемшею або щавлем.
Червону цибулину наріжте тоненькими півкільцями. Лук додасть салату легку гостру нотку.
Пшоно полийте оливковою олією, тоді жодна зернина не склеєні і салат стане більш розсипчастим.
Додавайте зелень, гранатові зерна і цибулю.
При перемішуванні полийте блюдо лимонним соком.
Перед тим як додавати зіру, трохи роздушіть її в ступці, щоб вона віддала свій пряний аромат. Тепер присипте нею салат. За своїми смаковими відчуттями додайте чорний мелений перець і трохи солі. Простий салат в пост готовий і його можна подавати до столу.
Bon Appetite!
Як приготувати пісне блюдо так, щоб воно було смачним і корисним розповіла Наталія Ісаєнко