Одним з традиційних російських страв, яке і донині вічно популярне, є м’ясна збірна солянка. Ця страва «тримає» в собі багато загадкових таємниць. Коли то в сиву старовину солянку називали селянка від того, що – це сільська, сільська їжа, а взагалі вважається селянською їжею, і подавати її в знатних будинках вважалося величезною ницістю. Готується вона на м’ясному, рибному або грибному бульйоні з гострими приправами.
Одні господині включають в рецепт солянки розсіл від солоних огірків, інші вважають, що потрібну кислоту і пікантність супу додадуть лимон, оливки і помідори. Хтось стверджує, що це не святкова страва, а так, що б побалувати своїх близьких в будній день. А ось для порятунку від важкого похмілля на наступний день – саме «те». Хоча, збірна м’ясна солянка подається зараз не тільки в студентській їдальні, але і в дорогих елітних ресторанах. Вона так само популярна, як і японські, кавказькі та європейські страви.
Кожна хороша господиня має в кулінарній скарбничці свій рецепт збірної солянки, один з таких – збірна солянка з ковбасою. І ще, солянку потрібно нести на стіл поки вона гаряча, а якщо її підігріти, то вибачте, буде вже не те.
Солянка з ковбасою і м’ясом збірна
На необхідні такі інгредієнти:
- 1 л води;
- 200г свинини нежирної;
- 100г сирокопченої ковбаси;
- 100г ковбасок мисливських;
- 1 морква;
- 200 мл соку томатного;
- 20 шт. оливок;
- половинка лимона;
- 4 ст. л. сметани;
- сіль, перець за смаком;
- свіжа зелень;
- трохи рослинного масла.
Як приготувати збірну солянку
Невеликими шматочками нарізати свинину і на гарячому рослинному маслі злегка обсмажити.
Морква нарізаємо невеликими кубиками і кидаємо їх до свинини і теж обсмажуємо. Дістаємо м’ясо і овочі і зливаємо зайвий жир. Відправляємо назад на сковороду, заливаємо томатним соком і солимо. Тушкуємо на маленькому вогні до готовності м’яса.
Потім відправляємо томатну підливу з м’ясом в каструльку і заливаємо водою. Доводимо до кипіння.
Мисливські ковбаски, оливки (можна оливки розрізати навпіл, якщо вони без кісточок) і сирокопчену ковбасу нарізаємо невеликими шматочками і закладаємо в каструлю.
Суп проварюємо ще п’ять хвилин. Знімаємо з вогню і заправляємо чорним меленим перцем і свіжою зеленню.
Подаючи на стіл – заправити сметаною і прикрасити часточкою лимона.
Порада:
якщо ви любите густу солянку, то води можна взяти трохи менше, ніж зазначено в рецепті.
Солянка відноситься до рассольніковим страв і вважається класикою трактирної російської кухні. Вперше це блюдо було приготовлено в XV столітті і тоді воно носило назву «Рибна селянка». Трохи пізніше з’явилися нові різновиди цієї страви, також з’явилася м’ясна солянка. Після того як помідори з’явилися на російських столах, вони повністю змінили солянку і її склад. Помідори або ж томат надали супу не тільки колір, але і насичений смак і аромат. Спочатку солянка була дуже гострої і жирної і часто подавалась до міцних напоїв. А в холодному вигляді ця страва є прекрасним опохмелочним засобом. Але дане блюдо не вважалося аристократичним і готувалося воно тільки в селянських сім’ях, напевно, тому у солянки є і друга назва «селянка». Згодом відношення до солянці змінилося, і вона стала одним з найпоширеніших страв, які подавалися в великих ресторанах і трактирах.
Існує безліч варіантів приготування солянки, наприклад, є сезонні рецепти солянок: осіння солянка грибна, весняна – з кропивою. Ну, а на Новий рік гріх не зварити солянку після широкого щось застілля!
Дану солянку в представленому фото рецепті готувала не я, а мій коханий чоловік і потрібно сказати, що вона вдалася йому на славу. Треба уточнити, що готував мій Олександр солянку вперше, сам купив всі інгредієнти, надихнувшись фотографіями в інтернеті, так що покуштуйте і ви тарілочку наваристого густого супчика, який ми їли зі сметанкою. Я не можу назвати цей варіант приготування солянки класичним, але і до бюджетного варіанту його віднести складно.
Проста солянка з ковбасою
«Простий» солянкою прийнято називати не суп – солянку, а густе блюдо. Для приготування простий солянки найчастіше використовують м’ясний бульйон, зокрема у нас був використаний курячий бульйон. Солянку приготувати дуже просто, адже для неї потрібні безліч інгредієнтів, які найчастіше залишаються після великих застіль. До таких залишковим продуктів відносяться різні м’ясні та овочеві нарізки.
Для приготування простий солянки вам будуть потрібні наступні інгредієнти:
Складові:
- М’ясний бульйон – 3 -3,5 літра,
- Картопля середнього розміру 6 – 7 штук,
- Морква (середня) – 2 штуки,
- Цибуля ріпчаста – 1 головка,
- Часник 2 – 3 зубчики,
- Ковбаски Мисливські 3 – 4 штуки,
- Ковбаса сирокопчена Салямі – 150 грам,
- Оливки (маслини) без кісточок – ½ банки,
- Томатна паста 2 – 3 ст. ложки,
- Масло рослинне для засмажкою,
- Лимон – 1 штука,
- Цибуля зелена – 0,5 пучка,
- Розсіл огірковий – ½ склянки,
- Сіль і спеції за смаком,
- Сметана для подачі.
Процес приготування:
Попередньо зварений бульйон проціджуємо і переливаємо в глибоку каструлю, ставимо на середній вогонь і доводимо до кипіння.
Картопля очищений ріжемо середнім кубиком і відправляємо в киплячий бульйон. Варимо до напівготовності на повільному вогні.
Очищену цибулю порубати дрібними кубиками. Очищену моркву нарізаємо дрібними кубиками і разом з цибулею відправляємо на сковорідку. У сковороду з овочами додаємо трохи рослинного масла, обсмажуємо овочі до золотистого кольору.
Мисливські ковбаски і
салямі нарізаємо довільно (кругляччям, соломкою, кубиком) і відправляємо. Ви можете використовувати будь-які види ковбасних виробів, у нас ще були звичайні сосиски, але чоловік сказав, що це вже буде перебір, хоча я думаю, що вони б не завадили в цьому «зборах»!
Потім в сковороду додаємо томатну пасту, спеції і огірковий розсіл, все перемішуємо і тушкуємо на середньому вогні ще пару хвилин. Ви можете використовувати не огірковий розсіл, а той розсіл, в якому маринуються маслини, повірте, вийде смачно.
Всі маніпуляції потрібно провести поки вариться картопля. Піджарку з овочів і підготовлену ковбасу відправляємо в каструлю, де вариться картопля.
Маслини або оливки без кісточок розрізаємо на дві частини (кожну) або дрібними кільцями, як і зробив Олександр, і відправляємо в каструлю, залишаємо кілька штук для сервірування. Зелена цибуля (у нас був лук Шнітт) рубаємо дрібно і відправляємо в каструлю разом з оливками.
Лимон нарізаємо шматочками і теж відправляємо в суп, досить буде пари скибочок і вичавлений сік з половини лимона, інше залишаємо для сервірування. Додаємо спеції і сіль за смаком. Перемішуємо і доводимо суп до кипіння і відразу ж знімаємо каструлю з вогню.
Лимон можна додавати безпосередньо в тарілку перед подачею на стіл.
Розливаємо гарячу солянку по тарілках, зверху викладаємо маслінку або оливку, сервіруємо кружечком лимона і додаємо сметану. За бажанням можна додати в суп свіжу зелень, що не забороняється, а тільки вітається.
Ось таким смачним, наваристим і ситним блюдом порадував нас наш тато. Було дуже смачно, з’їли все дуже швидко, спасибі йому за це! Дуже шкода, що ще не можна передавати через інтернет аромат готових страв, який здатний звести з розуму будь-якого і викличе слиновиділення у кожного.
Готуйте з задоволенням і приємного вам апетиту!
Рецепт солянки прислала нам Славяна.
Сайт Хороші рецепти